Agenda de lucru a subprefectului

2020

24 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

23 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Audiențe
  • ora 10:30 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

22 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

21 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 17:00 Videoconferință cu Prim-ministrul Ludovic Orban

20 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință de lucru Grupa de Coordonare a intervenției pentru gestionarea situațiilor de urgență generate de răspândirea noului coronavirus COVID-19 la nivelul județului Bistrița-Năsăud – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

17 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Videoconferință cu Ministerul Sănătății și Departamentul pentru Situații de Urgență
  • ora 13:00 Videoconferință cu Prim-ministrul Ludovic Orban

16 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Audiențe
  • ora 10:30 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

15 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 09:30 Audiențe
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

14 iulie

  • ora 08:00 Actvități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

13 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință de lucru Grupa de Coordonare a intervenției pentru gestionarea situațiilor de urgență generate de răspândirea noului coronavirus COVID-19 la nivelul județului Bistrița-Năsăud – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:00 Participare online la Ziua Națională a Contabilului Român

11 iulie

  • ora 09:00 Videoconferință cu Prim-ministrul Ludovic Orban

10 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Videoconferință cu ministrul MAI, dl. Marcel Vela

09 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

08 Iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Audiențe
  • ora 12:00-17:00 Activități interne

07 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

06 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință de lucru Grupa de Coordonare a intervenției pentru gestionarea situațiilor de urgență generate de răspândirea noului coronavirus – COVID 19 la nivelul județului Bistrița-Năsăud – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activități interne

03 iulie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activităţi interne

02 iulie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activităţi interne

01 iulie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activităţi interne

30 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activităţi interne

29 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activităţi interne

26 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Participare ceremonie cu ocazia Zilei Drapelului Naţional
  • ora 12:00 Activităţi interne

25 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 18:00 Ziua Drapelului Naţional

24 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 14:00 Ședință Comisie de dialog social

23 iunie

  • ora 08:00 Activitţăţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activităţi interne

22 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activităţi interne

19 iunie

  • Ora 08:00 Activităţi interne
  • Ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • Ora 13:00 Activităţi interne

18 iunie

  • Ora 08:00 Activităţi interne
  • Ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • Ora 13:00 Activităţi interne

17 iunie

  • Ora 08:00 Activităţi interne
  • Ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • Ora 13:00 Activităţi interne

16 iunie

  • Ora 08:00 Activităţi interne
  • Ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • Ora 13:00 Activităţi interne

15 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Activităţi interne

12 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Activităţi interne

11 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Activităţi interne

10 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-17:00 Activităţi interne

09 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Activităţi interne

08 iunie

  • ora 09:00-16:00 Activităţi interne

07 iunie

  • ora 09:00-16:00 Activităţi interne

05 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 11:00 Ședință grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

04 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 11:00 Videoconferinţă pe tema POAD

03 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

02 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

01 iunie

  • ora 09:00-16:00 Activităţi interne

30 mai

  • ora 09:00-16:00 Activităţi interne

29 mai

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

28 mai

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

27 mai

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

26 mai

  • ora 09:00 Şedinţă ATOP
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

25  mai

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

22 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

21 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

20 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

19 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12.00 Ședință de lucru în sistem videoconferință – Sala 15 a Palatului administrativ

18 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

15 mai

  • ora 09:00 Ședință cu șefii de servicii – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului adminsitrativ

14 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului adminsitrativ

13 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului adminsitrativ
  • ora 14:00 Ședință Grup de Lucru Mixt pentru Romi – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

12 mai

  • ora 09:00 Ședința de fond funciar – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului adminsitrativ

11 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului adminsitrativ

08 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului adminsitrativ

07 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului adminsitrativ

06 mai

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului adminsitrativ

05 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

04 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

03 mai

  • ora 09:00 Activități interne

30 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

29 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

28 aprilie

  • ora 08:30 Ședință ATOP
  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

27 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

24 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

23 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

22 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

21 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

17 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 14:00 Videoconferință masuri prevenire și combatere infecție COVID-19, sub conducerea Secretarului de Stat Raed Arafat

16 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

15 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

14 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

13 aprilie

  • ora 08:30 Ședință de lucru DSP
  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 20:00 Videoconferință pe tema coronavirus, convocată de Raed Arafat

10 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

09 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

08 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

07 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

05 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

04 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

03 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

02 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

01 aprilie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

31 martie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

30 martie

  • ora 10:00 Ședință Grup Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

26 martie

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

25 martie

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

24 martie

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 14:00 Videoconferință convocată de președintele Klaus Iohannis

23 martie

  • ora 10:00 Ședință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

20 martie

  • ora 10:30 Ședință cu personalul instituției prefectului

18 martie

  • ora 14:00 Videoconferință Grup de Lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

15 martie

  • ora 15:00 Videoconferință pe tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

14 martie

  • ora 19:30 Ședință Grup de lucru CJCCI – Sediul ISU BN

13 martie

  • ora 09:00 Ședință Comisie Protecția Mediului
  • ora 10:00 Ședință SCIM – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Întâlnire piețari

12  martie

  • ora 16:30 Ședință CJSU – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 20:30 Videoconferință pe tema coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

10 martie

  • ora 11:00 Ședință de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 18:00 Videoconferință pe tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

9 martie

  • ora 10.00 Ședință de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:00 Ședință cu Serviciul pentru Verificarea Legalității, a Aplicării Actelor Normative și Contencios Administrativ

6 martie

  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru pentru Comisia de Incluziune Socială – Sala 15 a Palatului administrativ

5 martie

  • ora 11:00 Videconferință CJSU pe tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:00 Ședință Grup de lucru POAD – Sala 15 a Palatului administrativ

4 martie

  • ora 09:00 Instruire SJPI – Sala 15 a Palatului administrativ

3 martie

  • ora 11:00 Videoconferință Evaluare MAI pentru anul 2019 – Sala 15 a Palatului administrativ

28 februarie

  • ora 08:30 Ședință ATOP – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Vernisaj „Din tainele presei literare românești de la începuturi, până la 1947” – Serviciul Județean al Arhivelor Naționale Bistrița-Năsăud

27 februarie

  • ora 12:00 25 ani de la înființarea Batalionului 812 – Garnizoana Bistrița

26 februarie

  • ora 09:00 Întâlnire regională cu autoritățile administrației publice locale din regiunile de dezvoltare Vest și Nord-Vest – Cluj-Napoca

25 februarie

  • ora 09:00 Convocare pe tema Programul Național de Cadastru, finanțare din fonduri europene prin POR – Instituția Prefectului – Județul Cluj
  • ora 16:00 Seminar de promovare antreprenoriat social – Hotel Coroana de Aur

24 februarie

  • ora 20:00 Videoconferință CSJU pe tema coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

22 februarie

  • ora 14:00 Ședință CJSU – Sala 15 de ședințe a Palatului administrativ

21 februarie

  • ora 09:00 Ședință SCIM – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Videoconferință privind evaluarea activității pentru anul 2019 a Departamentului General pentru Situații de Urgență – Sala 15 de ședințe a Palatului administrativ

20 februarie

  • ora 13:00 Dezbatere „Stima de Sine prin asumare etnică”, Dezrobirea romilor – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

19 februarie

  • ora 11:00 Videoconferință IPJ – Prezentare Bilanț Activitate Poliția Română pe anul 2019
  • ora 14:00 Ședința Comisiei de Dialog Social – Sala Mare de ședințe a Palatului administrativ

17 februarie

  • ora 13:30 Ședință audit intern

16 februarie

  • ora 13:00 Sleddog, Tihuța „Drumul Romanilor 4.0”

12 februarie

  • ora 10:00 Audiențe

11 februarie

  • ora 09:00 Ședință cu personalul Instituției Prefectului – Județul Bistrița Năsăud – Sala mare de ședințe a Palatului admininistrativ

10 februarie

  • ora 15:00 Videoconferință convocată de ministru MAI Ion-Marcel Velea pe teme de CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 17:00 Lansare carte „Bistrița în culori de curcubeu” – Casa Cărții N. Steinhardt

7 februarie

  • ora 12:00 Ședință Comisia Județeană de Incluziune Socială Bistrița-Năsăud – Sala 15 a Palatului administrativ

5 februarie

  • ora 10:00 Videoconferință ședința evaluare activitate Direcție de Regim Permise de Conducere și Înmatriculări – IPJ
  • ora 12:00 Ședință Grup Mixt de Lucru pentru Romi – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 17:00 Videoconferință convocată de ministru MAI Ion-Marcel Velea pe teme de CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

3 februarie

  • ora 10:00 Ședință POAD – Sala 15 a Palatului administrativ

31 ianuarie

  • ora 12:00 Bistrița Mariage Fest – Hotel Metropolis
  • ora 12:30 Ședința Comisiei de Dialog Social – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

2019

12 decembrie

  • ora 18:00 Concert de Crăciun – Palatul Culturii Bistrița

9 decembrie

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii

4 decembrie

  • ora 08:30 Ședință stabilire comisie de deszăpezire – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 09:00 Ședință POAD – Sala 15 a Palatului administrativ

3 decembrie

  • ora 09:00 Ședință ajutoare POAD

2 decembrie

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii

1 decembrie

  • ora 12:00 Participare la evenimentele prilejuite de Ziua Naţională a României, Bistriţa

27 noiembrie

  • ora 09:00 Şedinţă ATOP
  • ora 10:00 Ședință Colegiu Prefectural BN – Sala mare a Palatului administrativ

26 noiembrie

  • ora 14:00 Ședință Comisie de dialog social – Sala mare a Palatului administrativ

25 noiembrie

  • Şedinţă cu şefii de servicii
  • ora 11:00 Întâlnire Erasmus – Târlișua, Sala mare

24 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

23 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

22 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

21 noiembrie

  • ora 10:00 „Gala educației – PRrofesorul altfel” – Centrul Cultural Dacia
  • ora 11:00 Videoconferință pe tema alegerilor prezidențiale – Sala 15 a Palatului administrativ

18 noiembrie

  • Şedinţă cu şefii de servicii

13 noiembrie

  • ora 13:00 Ședința consiliului de garnizoană – Sediul Brigăzii 81 Mecanizată

11 noiembrie

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii

10 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

9 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

8 noiembrie

  • ora 09:00 Ședință de instruire a personalului delegat pentru distribuire materiale alegeri – Sala 15 a Palatului administrativ

7 noiembrie

  • ora 11:00 Videoconferință organizată de MAI pentru organizarea alegerilor prezidențiale – Sala 15 a Palatului administrativ

5 noiembrie

  • ora 10:00 Instruire președinți și locțiitori birouri electorale ale secțiilor de votare pentru alegerea Președintelui României din anul 2019 – Sala Polivalentă Bistrița
  • ora 17:00 Meci de handbal – CS Gloria vs SCM Râmnicu Vâlcea

4 noiembrie

  • ora 10:00 Instruire președinți și locțiitori birouri electorale ale secțiilor de votare pentru alegerea Președintelui României din anul 2019 – Casa de Cultură „Liviu Rebreanu” Năsăud
  • ora 14:00 Instruire președinți și locțiitori birouri electorale ale secțiilor de votare pentru alegerea Președintelui României din anul 2019 – Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Beclean

30 octombrie

  • ora 09:00 Ședință ordinară a Autorității Teritoriale de Ordine publică – Sala 64 a Palatului administrativ
  • ora 09:30 Ședință CJSU – Sala mare a Palatului administrativ
  • ora 10:00 Ședință Colegiu prefectural – Sala mare a Palatului administrativ

28 octombrie

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii

26 octombrie

  • ora 13:00 Extragere președinți și locțiitori birouri electorale ale secțiilor de votare pentru alegerea Președintelui României din anul 2019 – Sala 15 a Palatului administrativ

25 octombrie

  • ora 09:00 Ziua Armatei Române – Monumentul Eroilor
  • ora 09:00 Şedinţă Comitet Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice BN
  • ora 10:30 Masă ostăşească – Cercul Militar Bistriţa

24 octombrie

  • ora 11:00 Ședintă la Primăria mun. Bistrița pe tema problematicii aurolacilor
  • ora 13:00 Ziua Armatei – Cercul Militar Bistrița
  • ora 18:00 Gala „Topul Firmelor” – Restaurant Metropolis Bistrița

22 octombrie

  • ora 09:00 Şedinţă cu grupul de lucru pentru POAD
  • ora 12:00 Şedinţă interinstituţională pentru discutarea măsurilor de prevenire și de intervenție care se impun ca urmare a creșterii semnalărilor prezenței urșilor și a provocării de pagube în mediul rural și urban – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 14:00 Ședință Comisie de dialog social – Sala Mare a Palatului administrativ

21 octombrie

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii

19 octombrie

  • ora 12:00 Meci de handbal CS Gloria vs CSM Slatina
  • ora 12:00 Povestea Vinului în Mocanița Transilvaniei – Gara din Teaca

18 octombrie

  • ora 09:00 Hramul Mănăstirii „Sf. Ev. Luca” – Dobric
  • ora 18:00 Cântece și jocuri tradiționale românești din bătrâni – Centrul Cultural Dacia

15 octombrie

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii

13 octombrie

  • ora 09:00 Adormirea Maicii Domnului – localitatea Suplai

11 octombrie

  • ora 11:30 Inaugurarea Statuii Coșbuc – Operă a sculptorului Ilarion Voinea – Biblioteca G.Coșbuc
  • ora 11:30 Lansări de carte – Biblioteca G.Coșbuc – Sala Gavril Scridon

10 octombrie

  • ora 12:00 Ziua Holocaustului – Sinagogă

9 octombrie

  • ora 18:00 Lansare de carte – Călătorie în centrul inimii – A. Athanasiu – Biblioteca G. Coșbuc

8 octombrie

  • ora 11:00 Ședință de lucru a membrilor Comisiei tehnice județene BN cu atribuții în coordonarea activităților de organizare a alegerilor pentru președintele României din anul 2019

7 octombrie

  • ora 09:00 Ședință cu șefii de servicii

4 octombrie

  • Ora 10:00 Ședință Comisia Județeană de Fond Funciar BN – Sala Mare a Palatului Administrativ
  • Ora 11:00 Ședință Centru Local de Combatere a Bolilor BN – Sala 15 a Palatului Administrativ
  • Ora 18:30 Balul Caritabil, Rotary susţine educaţia şi Proiectul Via T. – Coroana de Aur

3 octombrie

  • ora 09:00 Deschiderea lucrărilor Cercului N-V al Arhivelor Naționale – Palatul Administrativ

1 octombrie

  • ora 09.00 Ședință Colectiv de lucru fond funciar – Sala 15 a Palatului Administrativ

30 septembrie

  • Ora 09:00 Ședință cu șefii de servicii
  • Ora 14:00 Ședință de dialog social – Sala Mare de ședință a Palatului Administrativ

29 septembrie

  • ora 15:00 9 ani de SângeorzTV – Centrul Cultural ”Iuliu Sohorca”

27 septembrie

  • ora 09.30 Târgul de Purici
  • ora 11:00 Predarea Comenzii Brigada 81 Mecanizată Bistriţa

26 septembrie

  • ora 10:00 Ședință Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice – Penitenciarul Bistrița

25 septembrie

  • ora 09.00 Şedinţă ATOP
  • ora 10:00 Şedinţă Colegiu Prefectural – Casa de Pensii
  • ora 12:00 Ședință domeniu schiabil

24 septembrie

  • ora 09:00 Ședință cu șefii de servicii

21 septembrie

  • ora 09:00 Slujbă arhierească în Parohia Livezile

17 septembrie

  • ora 11:00 Ședință Instruire alegeri AEP: primari, secretari
  • ora 17:00 Vernisaj – Uniunea Artiștilor Plastici – Galeria Arcade 24

16 septembrie

  • ora 09:00 Ședință cu șefii de servicii

15 septembrie

  • ora 09:00 Fii Satului – Șendroaia, comuna Târlișua

14 septembrie

  • ora 13:00 Simpozion Eroii județului BN – Muzeul Memorial „General Grigore Bălan”

13 septembrie

  • ora 12:00 Ziua Pompierului, Năsăud

10 – 12 septembrie

  • Prezentare lucrare la Institutul Național de Administrație, București

31 august – 1 septembrie

  • Zilele Monorului

30 august

  • ora 11:00 Ședință pe tema domeniului schiabil

28 august

  • ora 10:00 Colegiul Prefectural, SAJ

27 august

  • ora 13:00 Comisie de Dialog Social, AJOFM

23 august

  • ora 09:00 Videoconferință în vederea analizării și evaluării stadiului pregătirilor pentru începerea anului școlar

22 august

  • ora 09:30 Comisie pentru verificarea stadiului de pregatire a unităților de învățământ pentru începerea anului școlar
  • ora 11:00 Inaugurarea obiectivului de investiții „Extindere, modernizare și dotare Secția Anestezie-Terapie Intensivă și Unitatea de Transfuzie Sanguină – Spitalul Județean de Urgență Bistrița”

21 august

  • ora 10:00 Comisie pentru verificarea stadiului de pregatire a unităților de învățământ pentru începerea anului școlar

20 august

  • ora 10:30 Comisie pentru verificarea stadiului de pregatire a unităților de învățământ pentru începerea anului școlar

19 august

  • ora 09:30 Videoconferința MAI și ME pe tema stadiului activităților premergătoare începerii noului an școlar 2019-2020 privind creșterea gradului siguranței elevilor și a personalului didactic și prevenirea delicvenței juvenile în incinta și în zonele adiacente unităților de învățământ preuniversitar

15 august

  • ora 19:00 Festivalul Regele Brazilor, Prundu Bârgăului

14 august

  • ora 09:30 Primire delegație oficială provincia Hunan
  • ora 14:00 Grup de Lucru Mixt pentru Romi

13 august

  • ora 10:00 Ședința Comisiei Județene pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor

12 august

  • Ora 09:00 Ședință cu șefii de serviciu

8 august

  • ora 10:00 Ședință Incluziune Socială

5 august

  • ora 09:00 Ședință cu șefii de serviciu
  • ora 10:00 Ședință de lucru

1 august

  • ora 13:00 Ședință privind siguranța cetățenilor

31 iulie

  • ora 11:00 Videoconferință MAI
  • ora 13:00 Colegiu Prefectural

29 iulie

  • ora 10:00 Ziua Imnului Naţional
  • ora 13:00 Grup de lucru mixt pentru romi
  • ora 14:00 Comisie de Dialog Social

17 – 19 iulie

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

18 iulie

  • ora 10:00 Şedinţă analiză jandarmi

16 iulie

  • ora 10:00 CJSU

15 iulie

  • ora 11:00 Siguranţa în şcoli

10 – 12 iulie

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

8 iulie

  • ora 12:00 Grup mixt de lucru pentru siguranţa în şcoli

3 – 5 iulie

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

2 iulie

  • Şedinţă monitorizare SCIM

1 iulie

  • ora 09:00 CJSU

30 iunie

  • ora 16:00 Festivalul Cântecului, Jocului şi Portului de pe Câmpie, Silivaşu de Câmpie

26 – 28 iunie

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

25 iunie

  • ora 10:00 Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

24 iunie

  • ora 10:00 Grup de lucru pentru siguranţa în şcoli

19 – 21 iunie

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

18 iunie

  • ora 10:00 Comisie Dialog Social

19 iunie

  • ora 10:00 CJSU

12 – 14 iunie

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

10 iunie

  • ora 10:00 Şedinţă fond funciar

5 – 7 iunie

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

4 iunie

  • ora 10:00 Siguranţa în şcoli
  • ora 14:00 CJSU

3 iunie

  • ora 10:00 Ședință Colectiv de lucru fond funciar
  • ora 10:30 Şedinţă de lucru pe tema „Avertizare cod galben şi cod portocaliu meteorologic şi hidrologic” în sistem videoconferinţă

29 – 31 mai

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

27 mai

  • Şedinţă cu şefii de servicii

26 mai

  • Activităţi specifice organizării şi bunei desfăşurări a alegerilor europarlamentare şi referendumului

23 mai

  • ora 11:00 Videoconferinţă Comisia Tehnică Centrală
  • ora 16:00 Instruire documente clasificate

22 mai

  • Ora 14:00 Ședință Comisie Dialog Social

21 mai

  • ora 09:30 Hram Dobric
  • Instruiri preşedinţi şi locțiitori secţii de votare, alegeri europarlamentare şi referendum 26 mai, Beclean, Năsăud

20 mai

  • ora 09:00 CJSU
  • ora 09:30 Şedinţă cu şefii de servicii

19 mai

  • Târgul de ţară al spermezenilor, Spermezeu

8 – 10 mai

  • Curs formare profesională pentru înalţi funcţionari publici, INA, Bucureşti

7 mai

  • ora 09:00 Şedinţă ITRSV
  • ora 09:30 Şedinţă SCIM
  • ora 12:00 Şedinţă cu grupul de lucru pentru organizarea alegerilor

6 mai

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii

2 – 3 mai

  • Reuniunea Informală a Ataşaţilor de Mediu

30 aprilie

  • Ora 15:00 Şedinţă cooperare

24 aprilie

  • ora 09:00 ATOP
  • ora 10:00 Colegiu Prefectural
  • ora 14:00 Şedinţă de lucru pe tema organizării Reuniunii Informale a Ataşaţilor de Mediu

22 aprilie

  • Ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii

20 aprilie

  • ora 17:00 Procesiunea de Florii, Biserica Sfinţii Trei Ierarhi

19 aprilie

  • ora 10:00 Şedinţă în regim de videoconferinţă de prezentare a Bilanțului Activității Ministerului Afacerilor Interne pe anul 2018

18 aprilie

  • ora 08:45 Deplasare la Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice BN cu ministrul finanţelor
  • ora 11:00 Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice
  • ora 17:00 Întâlnire cu mediul de afaceri din judeţul Bistriţa-Năsăud la Centrul Cultural Dacia

17 aprilie

  • ora 10:30 CJSU
  • ora 11:00 Grup mixt de lucru pentru siguranţa în şcoli
  • ora 13:00 Conferinţă de presă Casa Judeţeană de Pensii

16 aprilie

  • ora 09:00 Comisie de mediu
  • ora 12:00 Videoconferinţă MAI
  • ora 13:00 Conferinţa de dare de seamă şi alegere a filialei „Andrei Mureșanu” din Bistrița a Asociației Naționale a Cadrelor Militare în Rezervă și în Retragere din MAI, IPJ
  • ora 14:00 Comisie Dialog Social

15 aprilie

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii
  • ora 15:00 Şedinţă de lucru pe tema organizării Reuniunii Informale a Ataşaţilor de Mediu

8 aprilie

  • ora 09:00 Şedinţă cu şefii de servicii
  • ora 12:00 Şedinţă Grup de Lucru Mixt pentru Romi

5 aprilie

  • ora 10:30 Întâlnire cu Ministrul Energiei pe tema extinderii reţelei de energie

4 aprilie

  • ora 09:00 Comisie SCIM Raport Audit
  • ora 10:30 Adunarea Generala a CAPP Bistrita, Primăria Bistriţa

29 martie

  • ora 09:00 Colectiv de lucru al Comisiei Judeţene
  • ora 15:00 Participare emisiune Radio Balada

28 martie

  • ora 10:00 Consiliu consultativ PNMR
  • ora 13:00 Întalnire Primăria Şanţ Conversmin
  • ora 16:00 Şedinţă instruire documente clasificate
  • ora 21:00 Participare emisiune AsTv

27 martie

  • ora 09:00 ATOP
  • ora 11:00 Instruire SJPI

26 martie

  • ora 10:00 Comisie salubrizare
  • ora 10:30 Colegiu Prefectural

23 martie

  • ora 13:00 Marşul pentru viaţă

22 martie

  • ora 11:00 Instruire primari și secretari – alegeri PE 2019

21 martie

  • ora 10:00 Ședința Consiliului Consultativ a Parcului Național Munții Rodnei

20 martie

  • ora 14:00 Şedinţă Erasmus
  • ora 13:00 Conferinţă de presă pe tema neregulilor din Colibiţa

19 martie

  • ora 11:00 Grup de lucru mixt pentru romi
  • ora 14:00 Şedinţă Dialog Social

15 martie

  • ora 09:30 CCDCPPV, Cuşma

14 martie

  • ora 10:00 Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

13 martie

  • ora 10:00 Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

12 martie

  • ora 10:00 Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

11 martie

  • ora 09:30 Şedinţă de lucru comisie selecționare din arhivă documente expirate
  • ora 10:00 Şedinţă Domeniu Schiabil

6 martie

  • Şedinţă Sistem de Control Intern Managerial

5 martie

  • ora 10:00 Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

4 martie

  • ora 11:00 Ședință pe tema domeniului schiabil

1 martie

  • ora 9:00 Şedinţă Sistem de Control Intern Managerial
  • ora 10:00 Ședință Comisia Locală de Combatere a Bolilor
  • ora 11:00 Ședință organizare Reuniune Informală a atașaților de mediu
  • ora 12:00 Ceremonialul organizat cu ocazia sosirii din Teatrul de Operații din Afganistan a Batalionului 812 Infanterie „Șoimii Carpaților”

27 februarie

  • Evaluare Direcția pentru Situații de Urgență, București

26 februarie

  • ora 12:00 Şedinţă de lucru cu privire la Reuniunea Informală a Ataşaţilor de Mediu
  • ora 13:00 Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

25 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă
  • ora 11:00 Audit deschidere misiune Sistemul de prevenire a corupției

21 februarie

  • ora 11:00 Şedinţa Comisiei Senatoriale pentru ape, păduri, pescuit şi fond cinegetic din România

20 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

26 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

21 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

19 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli
  • ora 14:00 Şedinţă Comisie de Dialog Social

14 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli
  • ora 11:00 Şedinţă Incluziune Socială

13 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă DGASPC
  • ora 13:00 Şedinţă Grup mixt de lucru pentru romi

12 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli
  • ora 13:00 Şedinţa comisiei de disciplină

11 februarie

  • ora 10:15 Manifestări dedicate aniversării a 100 de ani de la înfiinţarea Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”

6 februarie

  • ora 13:00 Simpozion cu ocazia aniversării a 100 de ani de la înfiinţarea Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”, Cercul Militar
  • ora 18:00 Concert cu ocazia aniversării a 100 de ani de la înfiinţarea Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”, Palatul Culturii Bistriţa

5 februarie

  • ora 09:00 Şedinţă Erasmus

4 februarie

  • ora 12:00 Şedinţă dezbatere „2019 Anul Cărţii în judeţul Bistriţa-Năsăud”, Biblioteca Judeţeană „George Coşbuc”
  • ora 13:00 Ședință Comisie de securitate

1 februarie

  • ora 12:00 Bilanţ Inspectoratul de Poliţie Judeţean

31 ianuarie

  • ora 13:00 Şedinţă – bilanţ Inspectoratul Judeţean de Jandarmi

30 ianuarie

  • ora 09:00 Şedinţă CJSU
  • ora 10:00  Şedinţa Colegiului Prefectural

29 ianuarie

  • ora 10:00 Şedinţă ATOP
  • ora 11:00 Şedinţă SCIM
  • ora 13:00 Ședință Colectiv de lucru al Comisiei Județene
  • ora 14:00 Ședință Comisie de Dialog Social

24 ianuarie

  • Participarea la evenimentele organizate cu ocazia Micii Uniri
  • Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

15 ianuarie

  • ora 09:00 Raportul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud

11 ianuarie

  • ora 08:30 Şedinţă SCIM

9 ianuarie

  • ora 11:00 Şedinţă CAT

8 ianuarie

  • ora 12:00 Bilanţul Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Bistriţa-Năsăud, Palatul Culturii Bistriţa

2018

22 decembrie

  • ora 10:00 Ceremonie Comemorarea Eroilor, Cimitirul Brăteni, Mormântul eroului Sabău Ioan

21 decembrie

  • ora 09:00 Comisie de securitate
  • ora 10:00 Şedinţă Comitetul consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor vârstnice
  • ora 11:00 Inaugurare statuie Petru Rareş

20 decembrie

  • ora 10:00 Cetăţeni de onoare, Hotel Metropolis
  • ora 15:00 Inaugurare bust Miron Cristea, Năsăud

19 decembrie

  • ora 09:00 Şedinţă Autoritatea Teritorială de Ordine Publică
  • ora 10:00  Ședință Colegiu Prefectural
  • ora 12:00 Şedinţa Grupului Judeţean de Modernizare a Administraţiei Publice
  • ora 16:00 Premiere elevi olimpici

18 decembrie

  • ora 10:00 “Cărţile, pâinea şi vinul”, Biblioteca Judeţeană “George Coşbuc”
  • ora 11:00 Premiere sportivi olimpici
  • ora 14:30 Ziua Minorităţilor
  • ora 18:00 Concertul de Crăciun, Brigada 81 Mecanizată “General Grigore Bălan”, Palatul Culturii Bistriţa

16 decembrie

  • ora 10:00 Sf. Liturghie – Ceremonia publică de comemorare a eroilor din primul şi al doilea război mondial, Budeşti
  • ora 12:00 Comemorarea eroilor urmată de ceremonia militară la Monumentul Eroilor din Budeşti

14 decembrie

  • ora 10:00 Serbarea de Crăciun pentru copiii plasaţi la asistenţii maternaşi profesionişti din judeţ, Centrul Cultural Dacia

13 decembrie

  • ora 09:00 Şedinţă membrii Comisiei de monitorizare, coordonare şi îndrumare meteorological a implementării şi dezvoltării sistemului de control intern managerial în cadrul Instituţiei Prefectului – Jud. Bistriţa-Năsăud
  • ora 17:00 “Feerie de iarnă”, Palatul Culturii Bistriţa

11 decembrie

  • ora 10:00 Şedinţa de lucru Siguranţa în școli
  • ora 12:00 Şedinţă de instruire secretari u.a.t.-uri

10 decembrie

  • ora 10:00 Şedinţă organizare a sistemului de control intern managerial în cadrul Instituţiei Prefectului Bistriţa-Năsăud
  • ora 11:00 Instructaj structuri securitate MAI
  • ora 13:00 Comisie de Incluziune Socială

6 decembrie

  • ora 10:00 Şedinţa de lucru Siguranţa în școli

5 decembrie

  • ora 10:00 Şedinţă de fond funciar

4 decembrie

  • ora 10:00 Ședință Colectiv fond funciar

1 decembrie

  • Participarea la evenimentele prilejuite de Ziua Naţională a României

29 noiembrie

  • ora 10:00 Şedinţă membrii Comisiei de monitorizare, coordonare şi îndrumare meteorological a implementării şi dezvoltării sistemului de control intern managerial în cadrul Instituţiei Prefectului Bistriţa-Năsăud

28 noiembrie

  • ora 10:00 Şedinţa Colegiului Prefectural

27 noiembrie

  • ora 12:30 Şedinţă centru integrat
  • ora 13:30 Ședință Comisie de Dialog Social

26 noiembrie

  • ora 10:00 Inaugurarea obiectuvului de investiţii „Reamenajarea circuitelor medicale de la parterul Spitalului Judeţean de Urgenţă Bistriţa, în vederea amplasării unui CT şi a unui RMN”
  • ora 11:00 Şedinţa Comitetului consultativ de dialog civic pentru problemele persoanelor varstnice
  • ora 12:00 Vernisajul expoziţiei „Documentele Unirii” şi vizionarea filmului documentar DECEMBRIE 1918 – Portrete ale Marii Uniri – Sediul Arhivelor Naţionale

21 noiembrie

  • ora 10:00 Grup de lucru Siguranţa în școli

20 noiembrie

  • ora 10:00 Şedinţă Instruire SRI

18 noiembrie

  •  “Ziua Mondială de Comemorare a Victimelor Accidentelor Rutiere”

16 noiembrie

  • Inaugurarea Drumului Unirii, Târlişua

12 noiembrie

  • ora 10:00 Grup de lucru Siguranţa în școli

5 noiembrie

  • ora 10:00 Şedinţă membri POAD

1 noiembrie

  • ora 11:00 Şedinţă stabilire program manifestări 1 Decembrie

31 octombrie

  • ora 10:00 Colegiul Prefectural, Camera de Comerţ şi Industrie

30 octombrie

  • ora 10:00 Şedinţă de fond funciar
  • ora 13:00 Comisie Dialog Social

29 octombrie

  • ora 11:00 Siguranţa în şcoli
  • ora 12:00 Şedinţă ATOP

26 octombrie

  • ora 09:30 Deschiderea Târgului de Purici

25 octombrie

  • ora 14:00 Ziua Armatei Române; Comitetul Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

19 octombrie

  • Bursa locurilor de muncă pentru student, AJOFM BN

18 octombrie

  • ora 09:30 Siguranţă şi securitate în muncă

11 octombrie

  • ora 09:15 Întâlnire de lucru Ministerul  Muncii și penitenciar pe legea contribuțiilor
  • ora 17:00 România 100, Beclean 100, Administraţie pentru comunitate, Primăria Beclean

06 – 07 octombrie

  • Permanenţă pentru desfăşurarea Referendumului pentru revizuirea Constituţiei

4 octombrie

  • ora 11:00 – Sala Mare a Palatului Administrativ – Conferinţă de presă proiect Mărirea gradului de siguranţă a Acumulării Colibiţa, judeţul Bistriţa-Năsăud
  • ora 12:30 – Primăria Prundu Bîrgăului – Întâlnire de lucru proiect Mărirea gradului de siguranţă a Acumulării Colibiţa, judeţul Bistriţa-Năsăud

3 octombrie

  • Şedinţă cu OCPI cu privire la proiectul de Mărirea gradului de siguranţă a Acumulării Colibiţa, judeţul Bistriţa-Năsăud
  • Centrul Cultural Dacia – Instruirea preşedinţilor secţiilor de votare

2 octombrie

  • Primăria Năsăud – Instruirea preşedinţilor secţiilor de votare
  • Primăria Beclean – Instruirea preşedinţilor secţiilor de votare

29 septembrie

  • Lansarea celor 135 km a proiectului Via Transilvanica, campusul Tăşuleasa Social, Piatra Fântânele

28 septembrie

  • ora 10:00 Şedinţă dezbatere baraj Colibiţa

26 septembrie

  • ora 08:15 Comisie de control SGA
  • ora 09:00 Colegiu Prefectural
  • ora 11:00 Şedinţă Incluziune socială, Penitenciar

25 septembrie

  • ora 09:00 Şedinţa Comitetului Consultativ pentru Probleme Persoanelor Vârstnice

24 septembrie

  • ora 16:00 Campania “Informare acasă – Siguranţă în lume”

20 septembrie

  • ora 14:00 Şedinţă Incluziunea romilor

19 septembrie

  • ora 09:00 Şedinţă Centrul de Servicii Integrate

18 septembrie

  • ora 12:00 Conferinţă de presă Rodna

17 septembrie

  • Comisie de Dialog Social

16 septembrie

  • “Rapsodia Trișcașilor”, Leșu

15 septembrie

  • Videoconferinţă portal web ro-alert.ro

14 septembrie

  • Ceremonial de comemorare a Generalului Grigore Bălan, Blăjenii de Sus

13 septembrie

  • Şedință de lucru pentru stabilirea Programului Reuniunii Informale a Atașaților de Mediu

12 septembrie

  • Ghid de arhitectură Complexul Muzeal

9 august

  • Şedinţa Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice, sediul asociaţiei cadrelor în retragere şi rezervă SRI

8 august

  • Şedinţă sincronizare bază de date evidenţa populaţiei

7 august

  • Sedinţa Colectivului de lucru a Comisiei de Fond Funciar

2 august

  • Şedinţă cu privire la planul de măsuri pentru asistaţii social

30 iulie

  • Şedinţa Comisiei Judeţene de Incluziune Socială Bistriţa-Năsăud
  • Şedinţa Grupului mixt de lucru pentru creşterea siguranţei elevilor şi a personalului didactic şi prevenirea delicvenţei juvenile
  • Şedinţa Grupului Local de Experţi în vânat şi vânătoare

27 iulie

  • Şedinţa Centrului Local pentru Combaterea Bolilor Bistriţa-Năsăud şi a Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud privind măsurile în vederea împiedicării răspândirii virusului pestei porcine africane

26 iulie

  • Comisie de dialog social
  • Videoconferinţă SPCLEPS cu Secretarul de Stat, Comisar-şef de poliţie Mihai Dan Chirică şi Împ. Director General, Comisar şef de poliţie Mirel Toancă, cu privire la prelungirea programului serviciului de paşapoarte

25 iulie

  • Şedinţa Autorităţii Teritoriale de Ordine Publică Bistriţa-Năsăud
  • Colegiul Prefectural, Monor

19 iulie

  • Şedinţa de lucru a Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice

13 iulie

  • Întâlnire cu primarii beneficiari ai proiectelor PNDR şi OJFIR

10 iulie

  • Şedinţă CLCV

6 iulie

  • Şedinţă CJSU

4 iulie

  • ora 13:30 Şedinţă de lucru primari – Via Transilvanica

2 iulie

  • ora 19:30 Şedința Comitetului Județean pentru Situații de Urgență şi videoconferința convocată de conducerea MAI

1 iulie

  • ora 12:00 Festivalul Interjudeţean al Jocului Căluşăresc

22 iunie

  • ora 09:00 Şedinţă ATOP

21 iunie

  • ora 11:00 Şedinţa Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice
  • ora 14:00 Şedinţă Comisie de Disciplină

20 iunie

  • ora 14:00 Şedinţă Comisie de Dialog Social

18 iunie

  • ora 10:45 Şedinţă de lucru „Via Transilvanica”

16 iunie

  • Lansarea cărților „Enea Grapini si ziua cea mare” (Florea Grapini) şi „Viața de la capăt” (Leon-Iosif Grapini)

15 iunie

  • Cupa României la Herghelia Beclean

11 iunie

  • Videoconferinţă pe tema activităţii serviciilor publice comunitare

9 iunie

  • ora 09:00, ora 14:00 – Din oraşul Imnului Naţional spre oraşul Marii Uniri; Bistriţa – Alba Iulia – Zona Pietonală Bistriţa (şi Alba Iulia – zona centrală)
  • ora 17:00 Centenar 1918-2018 – Glasul Unirii, Spectacol-mesaj din oraşul Imnului Naţional

8 iunie

  • ora 11:00 Oferta programelor de formare continuă 2018, Cluj-Napoca

7 iunie

  • ora 10:00 România Mare. Trecut, prezent, viitor. Istorie şi cultură românească – Biblioteca Judeţeană
  • ora 13:00 Documentele Unirii în judeţul Bistriţa-Năsăud – Biblioteca Judeţeană
  • ora 17:00 Lansare Catalog Azulejos, Lucian Blaga – Complexul Muzeal Bistriţa-Năsăud
  • ora 19:00 Recital cameral – Centrul pentru Cultură Bistriţa-Năsăud

6 – 8 iunie

  • ora 20:00 Festivalul NOSA – 1264 – Centrul Comunitar pentru Tineret

30 mai

  • ora 10:00 Şedinţă Colegiu Prefectural
  • ora 11:00 Şedinţă Comitet Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă

29 mai – 1 iunie

  • Expoziţie de carte, lansări şi prezentări de cărţi ale scriitorilor din Bistriţa-Năsăud

27 – 28 mai

  • ora 10:00 Zilele comunei Căianu Mic

24 mai

  • ora 17:00 Expoziţie „Eroi bistriţeni în Marele Război 1914-1918” – Complexul Muzeal Municipal

23 mai

  • ora 14:00 Şedinţă Comisie de dialog social

22 mai

  • ora 14:30 Şedinţa Grupului de Lucru Mixt pentru Romi

21 mai

  • Ora 10:00 Celebrarea hramului Mănăstirii Dobric

17 mai

  • ora 10:00 – ”De Ispas la Năsăud”, gala centenară, Centrul Orașului Năsăud, Primăria Năsăud, Casa de Cultură Năsăud – Eveniment din Calendarul Centenarului
  • ”Ziua Eroilor – Nu îi uitați pe cei căzuți pentru Marea Unire”, Centrul Cultural ”Iustin Sohorca” Sîngeorz-Băi – Eveniment din Calendarul Centenarului
  • Cinstirea eroilor din Basarabia, Cimitirele eroilor din Nisporeni, Vărzărești și Călărași – Eveniment din Calendarul Centenarului
  • ora 19:00 – Turneu Stradivarius, Palatul Culturii – Eveniment din Calendarul Centenarului

16 mai

  • Participare BSDA 2018 (ROMAERO, București)

14 – 18 mai

  • Participare Curs Management pentru Situații de urgență (Ciolpan)

12 – 13 mai

  • ora 11:00 Caravana „Alege Oaia”, Zona Pietonală

10 mai

  • ora 13:30 Olimpiada Inocenţilor, Parcul Municipal

9 mai

  • ora 09:00 – Ziua Victoriei Coaliției Națiunilor Unite – Depunere Coroane Monumentul Eroilor – cimitir
  • ora 10:50 – Ziua George Coșbuc – moment artistic și lansare ”Sunt suflet din sufletul neamului meu” – evenimente simultane desfășurate in sala de ședințe a Palatului Administrativ și școlile din județ – Eveniment din Calendarul Centenarului
  • ora 12:30 – Colocviile Coșbuc, Coșbuc – Eveniment din Calendarul Centenarului
  • ora 12:30 – Filmul ”George Coșbuc”, Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud – Eveniment din Calendarul Centenarului
  • ora 15:00 – Zilele Muzeului George Coșbuc, Lansare film, Muzeul Memorial ”George Coșbuc” – Eveniment din Calendarul Centenarului

8 mai

  • ora 10:00 Şedinţa Grupului de Lucru pentru siguranţa în şcoli

7 mai

  • ora 09:30 Şedinţă privind proiectul de reabilitare a Palatului Administrativ

29 aprilie

  • Dezvelire Monument –Ceremonie publică cu participarea gărzii de onoare și Muzicii Militare a garnizoanei Bistrița – Primăria Maieru – Eveniment din Calendarul Centenarului

27 aprilie

  • ora 10:00 – Ședință persoane vârstnice – CJP
  • ora 19:00 – Recital Instrumental, Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud – Eveniment din Calendarul Centenarului

25-27 aprilie

  • ora 10:00 – 18.:00 – Colocviu regional – Generația Marii Uniri – atitudini, Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud – Eveniment din Calendarul Centenarului

26 aprilie

  • ora 10:00 – Ședință Comitet Consultativ Parcul Național Munții Rodnei și Primăria Rodna
  • ora 11:00 – Participare la Ședința Consiliului Local Primăria Rodna
  • ora 13:00 – Întâlnire de lucru la Primăria Rodna cu Ministrul Economiei și Conversmin S.A. București și S.C. Castrum Corporation – Predarea amplasamentului pentru realizarea lucrărilor

25 aprilie

  • Ora 9:30 – Conferință de presă
  • Ora 10:00 – Colegiu Prefectural
  • Ora 12:00 – Ședință comună a Instituției Prefectului și a Consiliului Județean împreună cu Ministrul Mediului, Ministrul Apelor și Pădurilor
  • Ora 13:00 – Comisia județeană de fond funciar

24 aprilie

  • Ora 10:00 – Grup tehnic fond funciar
  • Ora 14:00 – Comisie de dialog social

20 aprilie

  • Ora 10:00 – Bursa generală a locurilor de muncă

19 aprilie

  • Ora 12:00 – Lansare de carte Atlas statistico-descriptiv, Palatul Culturii

18 aprilie

  • Ora 13:00 Zilele Medicale Bistrițene.

14 aprilie

  • Ora 17:00 Mărul de aur, la Palatul Culturii.
  • Ora 12:30 – Sfântul Pahomie de la Gledin.

13 aprilie

  • Ora 16:00 Festivalul Mărul de Aur – Casa de Cultură a Sindicatelor
  • Ora 17:00 Spectacol caritabil, ”Suflet pentru suflet”, la Palatul Culturii

12 aprilie

  • Ora 12:00 Expo – Bistrița Grădină & Ambianță 2018, organizată de Camera de Comerț și Industrie Bistrița-Năsăud, pe pietonalul Liviu Rebreanu din municipiul Bistrița.

10 aprilie

  • Ora 18:00 Concert pascal.

9 aprilie

  • ”Fii satului” Șanț – inaugurarea Centrului Cultural „Dimitrie Gusti”
  • Poiana Ilvei  – Ceremonie de celebrare a 52 de cupluri care au împlinit 50 de ani de căsnicie

5 aprilie – Ședință Asociatia Comunelor din România.

4 aprilie

  • Vizita stația de tratare, prizele de captare de la Bistrița și Bistrița Bîrgăului și baraj Colibița

3 aprilie

  • Ora 12:00 Ziua Jandarmeriei la 168 de ani de la înființare.

2 aprilie

  • Ora 11:00 Vernisaj expoziție „100 de ani de jandarmerie în jud. Bistrița-Năsăud”, la Arhivele Naționale.
  • Comisie de Incluziune

1 aprilie

  • Ziua NATO – Brigada 81 Mecanizată

 

29 martie – sedinta grupului mixt pentru problema persoanleor vârstnice

28 martie

  • Ora 10:00 Ședință Colegiu Prefectural.
  • Ora 11:30 Ședința Comisiei de dialog social

27 martie

  • Ora 10:00 Ședință delegație Republica Moldova – Consiliul Județean Bistrița-Năsăud.

26 martie

  • Ora 10:00 –Vernisaj expoziție Poliția Română

24 martie

  • Ora 16:00  Participarea la 20 ani Rotary International
  • Ora 17:00 Lansare de carte Gewerbeverein la Palatul Culturii Bistrița.

23 martie

  • Ora 14:00 Manifestații cu ocazia Zilei Poliției Române.

22 martie

  • Întâlnirea cu Ambasadorul Belarusului

13 martie 2018

  • Ora 12:45 Adunarea Generală a Reprezentanților membrilor pentru anul 2018, organizată de Casa de ajutor reciproc a pensionarilor Bistrița, la Sala de Ședințe a Consiliului Municipal Bistrița.

02 martie 2018

  • Ora 13.00 Participare la vizita de lucru a Ministrului Apărării Naționale, Mihai Viorel Fifor, la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”.
28 februarie 2018
Ora 10.00 Colegiul Prefectural
Ora 13.00 Masă rotundă organizată de Consiliul Național al Elevilor cu tema ”Planurile-cadru au nevoie de o schimbare reală”
27 februarie 2018
Ora 09.00 Ședința Comisiei de Dialog Social
Ora 10.00 Masă Rotundă regională organizată de CNIMM
26 februarie 2018
Ora 12.00 Ședință ATOP – sala de ședințe a Consiliului Județean BN
Ora 13.00 Ședința Comisiei județene pentru stabilirea drepturilor de proprietate privată asupra terenurilor
22 februarie 2018
Ora 09.00 Ședința Comisiei pentru siguranța în școli
Ora 12.00 Ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice la Centrul Militar Județean
19 februarie 2018
Ora 13.00 Ședință Grup de lucru Mixt pentru Romi
16 februarie 2018
Ora 10.00 Întâlnire cu tema „Județul BN la 50 de ani de la reorganizarea administrativă a României”
15 februarie 2018
Ora 11.00 Consiliu consultativ PNMR
09 februarie 2018
Ora 09.00 Ședință de lucru cu tema „Întocmire depunere dosare de pensionare”
Ora 10.00 Sedință cu Grupul de lucru privind organizarea Centenarului
08 februarie 2018
Ora 10.00 Ședință de evaluare a activității din anul 2017 a instituţiei prefectului
02 februarie 2018
Ora 10.00 Ședință Comisie de pregătire a Centenarului Marii Uniri
31 ianuarie 2018
Ora 10.00 Şedinţă Colegiu prefectural
29 ianuarie 2018
Ora 14.00 Ședință Comisie de Dialog Social
26 ianuarie 2018
Ora 12.00 Participare la ședința de evaluare a activității din anul 2017 al IPJ BN
19 ianuarie 2018
Ora 13.00 Participare la evaluarea activității din anul 2017 al ISU ”Bistrița”
18 ianuarie 2018
Ora 09.00 Întâlnire de lucru cu reprezentanţii Ministerului Economiei, directorii Direcţiei de Resurse Minerale, Adrian Popescu şi Constantin Cleciu privind problema iazurilor de decantare şi haldelor de steril, scurgerile din gura de mină “Galeria 800 Gheorgiu” de la Valea Vinului
Ora 10.00 Videoconferinţă MAI şi CJSU BN
16 ianuarie 2018
Ora 09.00 Şedinţă de lucru cu APM şi Garda de Mediu Bistriţa-Năsăud
Ora 17.00 Participare la vernisajul de pictură “În căutarea Fericirii” – Pictor Andreea Rus la Casa Argintarului Bistriţa
15 ianuarie 2018
Ora 09.00 Participare la slujba de sfinţire a Bisericii din Sigmir
12 ianuarie 2018
Ora 09.00 Întâlnire de lucru a prefectului și a subprefectului la sediul prefecturii cu Ministrul Educației Naționale, Liviu Marian Pop și cu reprezentanți ai autoritățiilor publice locale cu tema  „Prioritățiile anului 2018”
Ora 10.00 Conferință de presă, Sala mare de ședințe a Palatului Administrativ
11 ianuarie 2018
Ora 10.00 Întâlnire de lucru cu tema „Analiza comună privind misiunea de pază și protecție a obiectivului pentru semestrul I 2018”
27-29 decembrie 2017
Concediu de odihnă
22 decembrie 2017
Ora 12.00 Participare la ceremonial religios și militar prilejuit de Ziua Revoluției Române la Cimitirul Eroilor
21 decembrie 2017
Ora  11.00  Şedinţă Comitet consultativ pentru problemele persoanelor vârstnice
Ora 12.00 Participare la ceremonial militar și religios prilejuit de Ziua Revoluției Române la Brăteni
20 decembrie 2017
Ora 09.00 Colegiu prefectural
Ora 10.30 Participare la ceremonie de acrodare a titlurilor de Cetățeni de Onoare a județului Bistrița-Năsăud la Hotel Metropolis
19 decembrie 2017
Ora 11.00 Şedinţă Comitet Special Consultativ APM  – PNMR în sala mare de şedinţă
Ora 13.00 Participare la şedinţa Comitetului consultativ pentru problemele persoanelor vârstnice
13 decembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de fond funciar
Ora 18.00 Participare la Concertul de Crăciun al Brigăzii 81 Mecanizată, la Palatul Culturii
11 decembrie 2017
Ora 11.00 Participare la prima acţiune de prevenţie primară prin determinarea glicemiei şi a tensiunii arteriale la o populaţie cu risc în dobândirea unor boli netransmisibile de diabet şi hipertensiune.
8 decembrie 2017
Ora 10.00 Şedinţă de lucru Colectiv fond funciar
Ora 12.00 Participare la aniversarea 25 de ani de activitatea a Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Bistrița” la Năsăud
7 decembrie 2017
Ora 13.00 Şedinţă Consiliu Consultativ Inspectoratul Şcolar Judeţean Bistriţa-Năsăud
Ora 19.30 Participare la Gala de Caritate Fundaţia „Inocenţi” Bistriţa
4 – 6 decembrie 2017
Concediu de odihnă
2 decembrie 2017
Ora 12.00 Participare la inaugurarea grădiniţelor din Dobric, Căianu Mic şi Căianu Mare
1 decembrie 2017
Ora 11.00 Participare la manifestări prilejuite de Ziua Națională a României în oraşul Năsăud
Ora 14.00 Participare la manifestări prilejuite de Ziua Națională a României
29 noiembrie 2017
Ora 09.00 Şedinţă ATOP
Ora 10.00 Ședință Colegiul prefectural Bistriţa-Năsăud
28 noiembrie 2017
Ora 10.00 Şedinţă Comitet consultativ pentru problemele persoanelor vârstnice
24 noiembrie 2017
Ora 10.00 Întâlnire cu patronatele şi ONG-urile
23 noiembrie 2017
Ora 10.00 Şedinţă de lucru APM – PNMR privind Planul de Management al PNMR
22 noiembrie 2017
Ora 10.00 Participare la prezentarea campaniei “6768 – Tăierile ilegale ne afectează!”
Ora 14.00 Participare la Ședința consiliului de garnizoană
Ora 17.00 Participare la deschiderea B1 Shopping Center Bistrița
21 noiembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și serviciilor publice deconcentrate” la Lechința
16 noiembrie 2017
Ora 09.30 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Rodna
15 noiembrie 2017
Ora 09.30 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Petru Rares
14 noiembrie 2017
Ora 09.30 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Prundu Bargaului
11 noiembrie 2017
Ora 10.30 Participare la Ceremonialul Militar și Religios dedicat Zilei Veteranilor din teatrele de operații
10 noiembrie 2017
Ora 09.00 Prefectul județului l-a primit pe Primarul comunei Cetate, Dumitru Lucian Tarniță, la cererea acestuia
09 noiembrie 2017
Ora 18.00 Participare la Conferinta „APA – sursă de viață și civilizație”
08 noiembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Telciu
07 noiembrie 2017
Ora 11.00 Videoconfență cu Ministerul Finanțelor Publice cu tema propuneri de modificare a codului fiscal
Ora 15.00 Ședință extraordinară cu Comisia de Dialog Social
06 noiembrie 2017
Ora 10.00  Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Năsăud
03 noiembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate”
Ora 13.00 Participare la Ceremonialul Militar și Religios „Cinstim Memoria Vânătorilor de Munte”
02 noiembrie 2017
Ora 10.00 Întâlnire de lucru la sediul Administrației Bazinale de Apă Someș-Tisa Cluj Napoca cu tema gradului de siguranță a barajului Colibița
01 NOIEMBRIE 2017
Ora 10.00 Deschiderea Expoziției „Toamna Aurie”
29 octombrie 2017
Ora 10.00 Şedinţă extraordinară CJSU
28 octombrie 2017
Ora 10.00 Participare la celebrarea a 15 ani de la înființarea Leoni Bistrița
27 octombrie 2017
Ora 09.30 Participare la deschiderea Târgului de Purici
Ora 11.00 Ședința Comisiei Mixte de Rechiziții
26 octombrie 2017
Ora 09.00 Participare la masa rotundă cu tema „Promovarea Strategiei Naționale de Educației Parentală” la sediul Fundației Inocenți
25 octombrie 2017
Ora 09.30 Ședință extraordinară a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență
Ora 10.00 Colegiul prefectural
Ora 12.00 Ședință de fond funciar
Ora 14.00 Participare la Ceremonie dedicată Zilei Armatei Române
Ora 19.00 Participare la ceremonie de retragere a torțelor organizată cu prilejul Zilei Armate Române
24 octombrie 2017
Ora 10.00 Participare la Conferința preoțească de la Protopopiatul Bistrița
23 octombrie 2017
Ora 10.00 Şedinţă POAD
Ora 11.00 Întrunirea Colectivului comitetului de fond funciar
20 octombrie 2017
Ora 09.00 Şedinţă privind gradul de siguranţă în şcoli
Ora 10.00 Participare la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți la sediul AJOM Bistrița
19 octombrie 2017
Ora 13.00 Ședința Grupului de Lucru Mixt pentru Romi la Năsăud
Ora 18.00 Participare la Topul firmelor organizat de CCI BN la Hotel Metropolis Bistrița
18 octombrie 2017
Ora 10.00 Ședință cu primarii UAT-urilor și instituțiile abilitate să elibereze avize pentru proiectele de investiții
13 octombrie 2017
Ora 10.00 Ședința Comisiei de implementare a Hotărârii de Guvern nr. 640 din 7 septembrie 2017
12 octombrie 2017
Ora  10.00 Şedinţă Comitet Consultativ PNMR
Ora 16.00 Participare la dezbaterea publică privind proiectul “Mărirea gradului de siguranţă al barajului Colibiţa”
11 octombrie 2017
Ora 10.00 Ședință CAT APM BN
06 octombrie 2017
Ora 10.00 Ședință privind investițiile în Parcul Național Munții Rodnei
Ora 12.00 Ședință Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Bistrița-Năsăud
05 octombrie 2017
Ora 10.00 Participare la Gala Educației la Centrul Cultural Dacia Bistrița
04 octombrie 2017
Ora 13.00 Vizită Fundația Bucuria
03 octombrie 2017
Ora 08.30 Întâlnire de lucru cu reprezentanții școlilor de șofer
Ora 09.00 Vizită la CMID Târpiu împreună cu doamna Viceprim-ministru Grațiela Gavrilescu, ministrul Mediului
02 octombrie 2017
Ora 13.00 Ședință Comisie de dialog social cu membrii Uniunii Județene a Sindicatelor Libere din Învățământ
29 septembrie 2017
Ora 14.00 Ședință ATOP
28 septembrie 2017
Ora 10.00 Şedinţă Comitet consultativ pentru problemele persoanelor vârstnice
Ora 11.00 Şedinţă cu reprezentanţii şcolilor de şoferi
Ora 14.00 Ședință Comisie de dialog social cu membrii sindicatului liber Cartel Alfa
27 septembrie 2017
Ora 10.00 Şedinţă Colegiu prefectural Bistriţa-Năsăud
26 septembrie 2017
Ora 10.00 Şedintă privind gradul de siguranţă în şcoli
24 septembrie 2017
Ora 10.00 Participare la zilele comunei Tiha Bîrgăului
21 septembrie 2017
Ora 10.00 Participare la dezbaterea privind Legea Turismului împreună cu Dl. Mircea Titus Dobre la Instituţia Prefectului – Judeţul Maramureş
20 septembrie 2017
Ora 13.00  Ședință de lucru cu reprezentanți din turism și primari, privind proiectul de Lege a Turismului
18 septembrie 2017
Ora 12.00  Conferință de presă cu tema efectelor cauzate de evenimentele meteorologice din 17.09.2017
15 septembrie 2017
Ora 11.00 Participare laceremonialul militar prilejuit de prezentarea noului Drapel de Luptă al unităţii, primit cu ocazia ”Zilei Pompierilor din România”
14 septembrie 2017
Ora 10.00 Participare la deschiderea Selgros
Ora 14.00 Participare în localitatea Blăjenii de Sus, judeţul Bistriţa-Năsăud, la comemorarea Generalului Grigore Bălan
12 septembrie 2017
Ora 10.00 Şedinţă privind situaţia haldei ARIO
11 septembrie 2017
Ora 10.00 Participarea la deschiderea noului an şcolar
08 septembrie 2017
Ora 09.00 Participare la Hramul Mănăstirii ”Naşterea Maicii Domnului” din Piatra Fântânele, unde slujba a fost oficiată de IPS Andrei Andreicuţ, Arhiepiscopul şi Mitropolitul Clujului
07 septembrie 2017
Ora 10.00 Audienţe
06 septembrie 2017
Ora 10.00 Întâlnire cu ADI Turism BN
Ora 16.30 Conferinţă SVSU Bistriţa
04 septembrie 2017
Ora 09.00 Şedinţă privind comisiile mixte la primării
31 august 2017
Ora 08.00 Deplasare în comuna Lechința în vederea monitorizării distribuirii materialelor către primării, conform HG nr. 591/2017
30 august 2017
Ora 10.00 Ședință Colegiul prefectural BN
Ora 12.30 Şedinţă ATOP
29 august 2017
Ora 11.00  Ședință Comisie de fond funciar
Ora 12.00  Ședință analiză stadiul preluării și organizării distribuirii materialelor de construcție primite conform HG nr. 591/2017
25 august 2017
Ora 10.00 Întâlnire de lucru cu primarii de pe valea Bîrgăului, reprezentanți ai CJBN și ai instituțiilor furnizoare de energiei, cu participarea domnului ministru al energiei Toma Petcu
Ora 12.00 Participare la Conferinţa “Burgul Bistriţei” organizată de Asociaţia Profesorilor de Istorie din România (APIR) – Filiala Bistriţa-Năsăud, împreună cu Arhivele Naţionale – Serviciul Judeţean Bistriţa-Năsăud
23 august 2017
Ora 10.00 Audienţe
Ora 11.00 Întâlnire cu Excelența Sa Ambasadorul Extraordinar și Plenipotențiar al României pe lângă Sfântul Scaun și Ordinul Suveran de Malta Prof. univ. dr. Liviu-Petru Zăpârțan
21 august 2017
Ora 11.00  Participare la deschiderea oficială a Muzeului Tradiţional al Văii Ţibleşului din comuna Spermezeu
20 august 2017
Ora 09.00  Participare la Slujba Sfintei Liturghii de la Biserica cu hramul Sf. Andrei din Beclean, oficiată de Înaltpreasfinţitul Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului, Maramureşului şi Sălajului
Ora 12.00  Participare la Serbările Cetăţii Ciceu-Mihăieşti
Ora 17.00 Participare la zilele comunei Telciu
19 august 2017
Ora 12.00 Participare la zilele comunei Prundu Bîrgăului și Festivalul Regele Brazilor
Ora 19.00 Participare la deschiderea Târgului mare al Bistriței
18 august 2017
Ora 10.00 Şedinţă Comitet consultativ pentru problemele persoanelor vârstnice
Ora 11.00  Ceremonie de predare-primire a comenzii Brigăzii 81 Mecanizată  “General Grigore Bălan” la Palatul Culturii
16 august 2017
Ora 11.00  Participare la ședința Comitetului Local de Combatere a bolilor de pestă porcină
15 august 2017
Ora 10.00  Participare la Sf. Liturghie săvârşită la Mănăstirea Dobric, județul Cluj
07 – 14 august 2017
Concediu de odihnă
03 august 2017
Ora 10.00 Audienţe
02 august 2017
Ora 13.00 Şedinţă de lucru privind analiza necesarului de lemn de foc la nivelul UAT-urilor
01 august 2017
Ora 9.00  Participare la inaugurarea tronsonului de cale ferată Ilva Mică – Sîngeorz-Băi – Maieru – Rodna
31 iulie 2017
Ora 12.00 Şedinţă de lucru a Comisiei constituite pentru inventarierea iazurilor şi haldelor de steril de pe cuprinsul judeţului Bistriţa-Năsăud
Ora 16.00 Şedinţă ATOP
30 iulie 2017
Ora 09.00  Participare la Sf. Liturghie săvârşită în Şieu-Sfîntu
29 iulie 2017
Ora 09.00  Participare la manifestări prilejuite de Ziua Imnului Naţional
Ora 10.00 Participare la Întâlnirea Tinerilor Creştini Ortodocşi din Mitropolia Clujului, Maramureşului şi Sălajului, desfăşurată la Bistriţa
Ora 11.00  Participare la Conferinţa cu tema ”Demnitatea tinereţii în Hristos” susţinută de către  Pr. Constantin Necula.
28 iulie 2017
Ora  10.30  Vizită la Grădinita cu Program Prelungit nr. 6 Bistrița
Ora 11.00 Videoconferinţă la solicitarea Ministerului Apelor şi Pădurilor la sediul instituţiei prefectului
27 iulie 2017
Ora 10.00 Audienţe
Ora 11.00 Şedinţă Comitet consultativ pentru problemele persoanelor vârstnice
26 iulie 2017
Ora 10.00  Colegiul Prefectural la SC Comelf SA Bistriţa
Ora 13.00  Întâlnire de lucru cu membrii Comisiei Colibiţa
24 iulie 2017
Ora 13.00 Şedinţă de lucru cu serviciile publice deconcentrate
20 iulie 2017
Ora 11.30 Şedinţă Grup de lucru Mixt pentru Romi
Ora 13.00 Participare la Festivalul cântecului şi dansului popular al formaţiilor folclorice “La Oglindă”
19 iulie 2017
Ora 13.00 Şedinţă Comisie Judeţeană de Incluziune Socială BN
16 iulie 2017
Ora 13.30 Participare la Concursul Naţional de Fizică Aplicată “Universul Einstein”
13 iulie 2017
Ora 17:30 Participare vernisaj expoziţie de pictură Adrian Ioan Podoleanu
12 iulie 2017
Ora 10.00 Audienţe
11 iulie 2017
Ora 13.00  Şedinţă învestire subprefect de Bistrița-Năsăud,  participă din partea MAI  dl. Secretar de stat Mihai Dan Chirică
Ora 14.00  Videoconferință cu Ministrul muncii, doamna Olguța Vasilescu