Agenda de lucru a prefectului

2020

24 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Interviu radio Balada
  • ora 13:00-18:00 Activități interne

23 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-18:00 Activități interne

22 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-18:00 Activități interne

21 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-18:00 Activități interne

20 iulie

  • ora 09:00 Intervenție emisiune radio
  • ora 10:00 Ședință de lucru Grupa de Coordonare a intervenției pentru gestionarea situațiilor de urgență generate de răspândirea noului coronavirus COVID-19 la nivelul județului Bistrița-Năsăud – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Intervenție emisiune radio Someș
  • ora 12:00-18:00 Activități interne

17 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Videoconferință cu Ministerul Sănătății și Departamentul pentru Situații de Urgență
  • ora 13:00 Videoconferință cu Prim-ministrul Ludovic Orban
  • ora 15:00-18:00 Activități interne

16 iulie

  • ora 09:00 Vizită la Intex Năsăud și piața din Năsăud
  • ora 11:00 Audiențe
  • ora 13:00-20:00 Activități interne
  • ora 20:00 Emisiune Info Bistrița

15 iulie

  • ora 08:00 Vizită la firma Leoni
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-19:00 Activități interne

14 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-20:00 Activități interne

13 iulie

  • ora 09:00 Înregistrare emisiune Sângeorz TV
  • ora 10:00 Ședință de lucru Grupa de Coordonare a intervenției pentru gestionarea situațiilor de urgență generate de răspândirea noului coronavirus COVID-19 la nivelul județului Bistrița-Năsăud – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Activități interne
  • ora 17:00 Emisiune Bistrița Express

11 iulie

  • ora 09:00 Videoconferință cu Prim-ministrul Ludovic Orban

10 iulie

  • ora 09:00 Întâlnire cu reprezentanții IJJ
  • ora 09:30 Interviu Pro BN
  • ora 12:00 Videoconferință cu ministrul MAI, dl. Marcel Vela
  • ora 15:00-20:00 Activități interne

09 iulie

  • Ora 08:00 Activități interne
  • Ora 10:00 Audiențe
  • Ora 12:00 Activități în teren – Comisia de evaluare și constatare pagube în urma fenomenelor hidrometeorologice

08 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Conferință de presă
  • ora 13:00 Vizită la cabinetul stomatologic din incinta Liceului „Radu Petrescu” Prundu Bârgăului

07 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-20:00 Activități interne

06 iulie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință de lucru Grupa de Coordonare a intervenției pentru gestionarea situațiilor de urgență generate de răspândirea noului coronavirus – COVID-19 la nivelul județului Bistrița-Năsăud – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-20:00 Activități interne

03 iulie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Activităţi în teren cu Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale
  • ora 13:00 Întâlnire Ministrul Agriculturii Agriculturii şi Dezvoltării Rurale şi fermierii din judeţul Bistriţa-Năsăud
  • ora 14:00 Briefing de presă cu Ministrul Agriculturii Agriculturii şi Dezvoltării Rurale

02 iulie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Audienţe
  • ora 13:00-20:00 Activităţi interne

 01 iulie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00  Activităţi în teren – Comisie de constatare şi evaluare pagube – Feldru şi Telciu

30 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şediţă de Fond Funciar – Sala mare a Palatului administrativ
  • ora 12:00-20:00 Activităţi interne

29 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00-20:00 Activităţi interne

27- 28 iunie

  • Delegaţie Bucureşti

26 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Participare ceremonie cu ocazia Zilei Drapelului Naţional
  • ora 12:00 Intervenţie Radio Someş
  • ora 13:00-20:00 Activităţi interne

25 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 18:00 Ziua Drapelului Naţional

24 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Activităţi în teren – Măgura Ilvei, Poiana Ilvei, Ciceu-Giurgeşti, Dumbrăveni – comisie de constatare pagube în urma fenomenelor meteorologice
  • ora 23:00 Activităţi în teren – Rodna – constatare pagube în urma fenomenelor meteorologice

23 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Activităţi în teren – Braniştea – comisie de constatare pagube în urma fenomenelor meteorologice

22 iunie

  • ora 08:00 Verificare centre de examinare – Bacalaureat
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-20:00 Activităţi interne

19 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Activităţi în teren – Matei – comisie de constatare pagube în urma fenomenelor meteorologice

18 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 09:00 Interviu Sângeorz TV
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Activităţi interne

17 iunie

  • ora 09:00 Intervenţie emisiune radio
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Activităţi în teren – Distribuire pachete POAD în localităţile din judeţ

16 iunie

  • ora 08:00 Activitati interne
  • ora 09:00 Activităţi în teren – Nuşeni – comisie de constatare pagube în urma fenomenelor meteorologice

15 iunie

  • ora 08:00 Verificare şcoli – Evaluarea naţională
  • ora 09:00 Activităţi în teren – Ciceu-Giurgeşti, Negrileşti – comisie de constatare pagube în urma fenomenelor meteorologice

13 iunie

  • ora 09:00 Interviu Alin Cordoş
  • ora 10:00-16:00 Activităţi interne

12 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Activităţi interne
  • ora 21:00 Emisiune AS-TV

11 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Participare ceremonie de comemorare – Asociaţia Evreilor din Bistriţa
  • ora 13:00 Activităţi interne

10 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00-20:00 Activităţi interne

09 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 16:00 Înregistrare emisiune AS-TV

08 iunie

  • ora 09:00-16:00 Activităţi interne

06 iunie

  • ora 09:00-16:00 Activităţi interne

05 iunie

  • Şedinţă de lucru pe tema coronavirus – Cluj-Napoca

04 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 11:00 Videoconferinţă pe tema POAD
  • ora 13:00-20:00 Activităţi interne

03 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Emisiune Sângeorz TV
  • ora 13:00-20:00 Activităţi interne

02 iunie

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Activităţi interne

31 mai

  • ora 09:00 Activităţi interne

29 mai

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 09:00 Intervenţie Radio Balada
  • ora 10:00 Interviu Cristiana Sabău – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 10:30 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Emisune Radio Someş
  • ora 13:00 Emisiune AS-TV, moderată de Iulia Stupinean
  • ora 20:00 Emisiunea „Impact”, AS-TV

28 mai

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Participare ceremonie depunere coroane de flori la Monumentul Eroilor – Sediul Batalionului 812 Infanterie Bistriţa
  • ora 14:00-20:00 Activităţi interne

27 mai

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Emisiune Radio Balada
  • ora 14:00-20:00 Activităţi interne

26 mai

  • ora 08:00 Activităţi interne
  • ora 10:00 Şedinţă Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activităţi interne

24 – 25 mai

  • Delegație București

23 mai

  • ora 09:00-16:00 Activități interne

22 Mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Interviu realizat de Alin Cordoș – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Întâlnire reprezentanți mediul de afaceri – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:00-20:00 Activități interne

21 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Întâlnire reprezentanți mediul de afaceri – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:00-20:00 Activități interne
  • ora 21:00 Emisiunea „Unde-i adevărul?”, moderată de Cristian Berari la AS-TV

20 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

19 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00-14:00 Ședință de lucru în sistem videoconferință – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 14:00-20:00 Activități interne

18 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

17 mai

  • ora 09:00 Activități interne

16 mai

  • ora 09:00-16:00 Activități interne

15 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 09:00 Ședință internă cu șefii de servicii – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne
  • ora 21:00 Emisiunea „Politici de fier”, moderată de Dorin Arsinte la AS-Tv

14 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

13 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Activități interne
  • ora 14:00 Ședință Grup de Lucru Mixt pentru Romi – Sala mare de ședințe a Palatului adminisrativ
  • ora 15:00-20:00 Activități interne

12 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 09:00 Ședință fond funciar – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

11 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 09:00 Întâlnire cu reprezentanții școlilor de șoferi
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Interviu realizat de Alin Cordoș – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00-20:00 Activități interne

10 mai

  • ora 09:00 Activități interne

09 mai

  • ora 09:00-16:00 Activități interne

08 mai

  • Delegație București
  • ora 21:00 Emisiunea „Politici de fier”, moderată de Dorin Arsinte la AS-Tv

07 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Interviu realizat de Silviu Albu pentru SângeorzTV – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:30-20:00 – Activități interne

06 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Interviu realizat de Simona Bozbici pentru BistritaExpress.ro – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:30-20:00 Activități interne

05 mai

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

03 – 04 mai

  • Delegație București

02 mai

  • ora 09:00 Activități interne
  • ora 11:00 Interviu realizat de Alin Cordoș – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:30-16:00 Activități interne

01 mai

  • ora 08:00-18:00 Activități interne

30 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

29 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

28 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 09:30 Interviu realizat de Cristina Vlasa pentru Ardeal TV – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

27 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Interviu realizat de Nelu Boldea pentru Sângeorz TV – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-18:00 Activități interne
  • ora 18:00 Vizită la Secția de Boli Infecțioase a Spitalului Județean de Urgență Bistrița

26 aprilie

  • ora 09:00 Activități interne

25 aprilie

  • ora 09:00-16:00 Activități interne

24 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-19:00 Activități interne
  • ora 19:00 Emisiunea „Politici de fier”, moderată de Dorin Arsinte la AS-Tv

23 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Interviu realizat de Alin Cordoș
  • ora 11:30 Interviu realizat de Silviu Albu pentru Sângeorz TV
  • ora 12:00-20:00 Activități interne

22 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU, Sala 15 de ședințe
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

21 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Activitate în teritoriu
  • 0ra 14:00-20:00 Activități interne

18 aprilie

  • ora 09:00-15:00 Activități interne

17 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-14:00 Activități interne
  • ora 14:00 Videoconferință pe tema Coronavirus, convocată de Ministrul Secretar de Stat Raed Arafat – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 17:00-20:00 Activități interne

16 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

15 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

14 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-19:00 Activități interne
  • ora 19:00 Emisiunea „Politici de fier”, moderată de Dorin Arsinte la AS-Tv

13 aprilie

  • ora 08:30 Ședință de lucru cu reprezentanți ai DSP BN – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 20:00 Videoconferință pe tema Coronavirus, convocată de Ministrul Secretar de Stat Raed Arafat – Sala 15 a Palatului administrativ

12 aprilie

  • ora 09:00 Activități interne

11 aprilie

  • ora 09:00 Activități interne
  • ora 13:00 Activitate în teritoriu

10 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:00 Deplasare Piața Decebal, sectorul destinat exclusiv producătorilor agricoli
  • ora 16:00-20:00 Activități interne

09 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne
  • ora 21:00 Emisiunea „Unde-i adevărul?”, moderată de Cristian Berari la AS-Tv

08 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00-15:00 Vizită laborator DSVSA
  • ora 15:00-20:00 Activități interne
  • ora 20:00 Emisiune Bistrițeanul Live
  • ora 21:00 Emisiune „România te privește”, la LOOK TV

07 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-15:00 Activități interne
  • ora 15:00 Conferință de presă live
  • ora 16:00-20:00 Activități interne

05 – 06 aprilie

  • Delegație București

04 aprilie

  • ora 09:00 Activități interne
  • ora 13:00 Activitate în teritoriu

03 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Intervenție telefonică Radio Balada
  • ora 13:00-20:00 Activități interne

02 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

01 aprilie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

31 martie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-19:00 Activități interne
  • ora 19:00 Emisiunea „Politici de fier”, moderată de Dorin Arsinte la AS-Tv

30 martie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

29 martie

  • ora 09:00 Activități interne
  • ora 13:00 Activitate în teritoriu

28 martie

  • ora 09:00 Activități interne
  • ora 13:00 Activitate în teritoriu

27 martie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 09:30 Interviu realizat de Alin Cordoș
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU, Sala 15 de ședințe
  • ora 11:00-18:00 Activități interne
  • ora 18:30 Emisiunea „Firu-n patru”, moderată de Simona Bozbici la AS-Tv

26 martie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Comisie Mixte de Rechiziții – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:00 Intervenție telefonică Radio Balada
  • ora 15:30 Intervenție telefonică Radio Someș
  • ora 16:00 Interviu TVR
  • ora 16:15-20:00 Activități interne
  • ora 21:00 Emisiunea „Unde-i adevărul?”, moderată de Cristian Berari la AS-Tv

25 martie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-20:00 Activități interne

24 martie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00-13:00 Activități interne
  • ora 14:00 Videoconferință cu Președintele României, Klaus Iohannis – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:30–20:00 Activități interne

23 martie

  • ora 08:00 Activități interne
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 15:00 Intervenție Radio Balada
  • ora 15:30-20:00 Activități interne

20 martie

  • ora 10:30 Ședință cu personalul instituției prefectului

19 martie

  • ora 10:30 Intervenție Radio Someș
  • ora 18:00 Videoconferință pe tema Coronavirus – Sediul ISU BN

18 martie

  • ora 13:00 Radio Balada
  • ora 14:00 Videoconferință Grup de lucru CJSU pe tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

16 martie

  • ora 11:00 Conferință de presă – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 18:30 Emisiunea „Firu-n patru”, moderată de Simona Bozbici la AS-Tv

16 martie

  • ora 11:00 Conferință de presă – Sala 15 a Palatului administrativ

15 martie

  • ora 15:00 Videoconferință pe tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

14 martie

  • Ora 19:30 Ședință Grup de lucru CJCCI – Sediul ISU BN

13 martie

  • ora 08:30 Interviu Sîngeorz-TV
  • ora 15:00 Briefing de presă – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 17:00 Control de la Ministerul Afacerilor Interne

12 martie

  • ora 16:30 Ședință CJSU – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 20:30 Videoconferință pe tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 21:00 Emisiunea „Unde-i adevărul?”, moderată de Cristian Berari la AS-Tv

11 martie

  • ora 18:00 Emisiune „Firu-n patru” moderată de Simona Bozbici la AS-Tv
  • ora 20:00 Emisiune în studioul Bistrițeanul Live, moderată de Claudia Andron

10 martie

  • ora 09:00 Ședință pe tema poluării Râului Bistrița – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 11:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 18:00 Videoconferință pe tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 24:00 Videoconferință pe tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

9 martie

  • ora 09:00 Întâlnire cu doamna Cornelia Vlașin
  • ora 10:00 Ședință Grup de lucru CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 14:00 Vizită la Centrul Militar Județean

8 martie

  • ora 12:00 Raliul Mărțișorului – Parcare Selgros

5 martie

  • Delegație București

4 martie

  • Delegație București

3 martie

  • ora 11:00 Videconferință Evaluare MAI pentru anul 2019 – Sala 15 a Palatului administrativ

2 martie

  • ora 12:00 Semnare protocol de colaborare concurs „Campanie ANTIDROG” – Sala 15 a Palatului administrativ

28 februarie

  • ora 09:00 Ziua Protecției Civile din România – ISU Bistrița
  • ora 11:00 Videoconferință cu tema Coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

27 februarie

  • ora 10:00 Audiențe
  • ora 12:00 Inaugurarea și sfințirea Căminului Cultural Visuia

26 februarie

  • ora 10:00 Ședință Colegiu Prefectural – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

24 Februarie

  • ora 18:00 Premierea profesorului și artistului plastic Ioan Sbârciu – Clubul Rotary Bistrița
  • ora 20:00 Videoconferință CJSU pe tema coronavirus – Sala 15 a Palatului administrativ

23 februarie

  • ora 09:30 Sfânta Liturghie de hirotonie ca Episcop a Părintelui Benedict Vesa – Catedrala Mitropolitană Cluj-Napoca

22 februarie

  • ora 14:00 Ședință CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 19:00 Balul Vânătorilor – Căminul Cultural Sebiș

21 februarie

  • ora 10:00 Conferință de presă – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Videoconferință privind evaluarea activității pentru anul 2019 a Departamentului General pentru Situații de Urgență – Sala 15 a Palatului administrativ

20 februarie

  • ora 10:00 Audiențe
  • ora 12:00 Aniversare 100 de ani, Sublocotenent Teodor Avram, veteran de război – Căminul Cultural Chiuza

19 februarie

  • Ora 14:00 – Videoconferință pe tema Programului Național de Cadastru și carte Funciară, Sala 15 a Palatului administrativ

18 februarie

  • ora 16:00 Întâlnire cu fermieri din Ilva Mic – Căminul Cultural Ilva Mică

13 februarie

  • ora 09:00 Interviu Sîngeorz-TV
  • ora 09:30 Interviu AS-TV
  • ora 10:00 Audiențe
  • ora 18:30 Emisiune „Firu-n patru” – AS-TV

12 februarie

  • ora 12:00 Întâlnirea regională a prefecților – Cluj-Napoca
  • ora 18:00 Aniversarea a 101 ani a Brigăzii 81 Mecanizate „General Grigore Bălan” – Palatul Culturii Bistrița

11 februarie

  • ora 09:00 Ședință cu personalul Instituției Prefectului – Județul Bistrița-Năsăud – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

10 februarie

  • ora 15:00 Videoconferință convocată de ministru MAI Ion-Marcel Vela pe teme de CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

6 februarie

  • ora 10:00 Audiențe

5 februarie

  • ora 09:00 Monitorizare activitate Administrația Județeană a Finanțelor Publice Bistrița-Năsăud
  • ora 15:30 Ședință în urma auditului intern asupra Corpului de control al prefectului – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 17:00 Videoconferință convocată de ministru MAI Ion-Marcel Vela pe teme de CJSU – Sala 15 a Palatului administrativ

3 februarie

  • Întâlnire de lucru cu ministru MAI Ion-Marcel Vela

31 ianuarie

  • ora 09:00 Ședința Comisiei județene pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Vizita Ambasadorului Republicii Belarus, Andrei M. Grinkevich

30 ianuarie

  • ora 09:00 Evaluarea activității Inspectoratului pentru Situații de Urgență Bistrița al Județului Bistrița-Năsăud – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 14:00 Jocul însuraților – Căminul Cultural Sebiș

29 Ianuarie

  • ora 09:00 Ședința Comitetului Județean pentru Situații de Urgență – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 10:30 Ședința Colegiului Prefectural – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Ședința Centrului Local de Combatere a Bolilor Bistrița-Năsăud – Sala mare de ședințe a Palatului administrativo
  • Ora 18:00 Vernisaj pictură Ștefan Pelmuș – Labirint, Galeria Arcade 24

27 ianuarie

  • ora 11:00 Evaluarea activității Inspectoratului Județean de Poliție Bistrița-Năsăud pentru anul 2019 – Centrul Cultural Dacia

24 ianuarie

  • ora 12:00 Ceremonia militar-religioasă organizată cu ocazia Zilei Micii Uniri – Piața Unirii Bistrița
  • ora 13:00 Ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

23 ianuarie

  • ora 10:00 Conferință de presă – Sala 15 a Palatului administrativ

22 ianuarie

  • ora 09:00 Întâlnire cu reprezentanții școlilor de șoferi
  • ora 11:00 Evaluarea activității Penitenciarului Bistrița pentru anul 2019 – Penitenciarul Bistrița

21 ianuarie

  • ora 09:00 Ședință săptămânală cu șefii de servicii – Sala 15 a Palatului administrativ

20 ianuarie

  • ora 10:00 Ședință Comisie SCIM, Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 18:00 Lansare carte „Românii din Bistrița”, vol. II, de Mircea Gelu Buta și Adrian Onofreiu – Biblioteca Județeană „George Coșbuc”

17 ianuarie

  • ora 11:00 Întâlnire cu directorul Autorității Electorale Permanente Filiala Nord-Vest, doamna Oana Tuluc

16 ianuarie

  • ora 10:00 Ședință Grup Local de Experți în Vânat și Vânătoare al județului Bistrița-Năsăud – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Informare referitoare la politicile agricole, susținută de către Dorel Secară, consilierul personal al ministrului agriculturii – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

15 ianuarie

  • ora 10:00 Ședință Centrul Local de Combatere a Bolilor Bistrița-Năsăud – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 13:00 Ședința de analiză comună privind misiunea de pază și protecție a obiectivului – Inspectoratul de Jandarmi Județean Bistrița-Năsăud

14 ianuarie

  • ora 09:00 Ședință săptămânală șefi servicii
  • ora 10:30 Ședință de lucru – Implementarea strategiei Antidrog
  • ora 12:00 Ședința consiliului de garnizoană – Sediul Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”
  • ora 20:30 Videoconferință cu ministrul afacerilor interne, dl. Ion-Marcel Vela, pe tema focarului de gripă aviară din județul Maramureș

13 Ianuarie

  • ora 10:00 Ședință de lucru POAD
  • ora 11:00 Întâlnire privind identificarea modalității de soluționare a unei petiții

10 ianuarie

  • ora 09:30 Întâlnire conducere Arhivele Naționale

9 ianuarie

  • ora 10:00-12:30 Audiențe
  • ora 13:30-16:00 Controale inopinate stare drumuri

8 ianuarie

  • ora 12:00 Ședință CLDPS BN – ISJ BN

7 ianuarie

  • ora 09:00 Ședință personal Instituția Prefectului – Județul Bistrița-Năsăud – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Evaluarea activității Inspectoratului de Jandarmi Bistrița-Năsăud pentru anul 2019 – Centrul Cultural Dacia

6 ianuarie

  • ora 18:00 Concert Bobotează – Centrul Cultural Municipal „George Coșbuc” Bistrița

4 ianuarie

  • ora 17:00 – 19:00 Controale inopinate stare drumuri

2019

31 decembrie

  • Ora 09:00 – 11:00 Videoconferință ministru MAI Ion-Marcel Vela, referitoare la măsurile necesare în plan local pentru buna gestionare a situațiilor de urgență și măsurile de ordine și siguranță publică – Sala 15 a Palatului administrativ
  • Ora 13:00 Conferință de presă – Sala 15 a Palatului administrativ
  • Ora 15:00 – 18:00 Verificare situație lucrări avarie apă în Sângeorz-Băi

30 decembrie

  • ora 09:00 Verificare lucrări albie Râu Șieu – Șieuț
  • ora 13:00 Colindători Ilva Mică – Sala mare de ședințe

29 decembrie

  • ora 10:00 – 12:00 „Camionul de Crăciun” Tășuleasa Social

28 decembrie

  • ora 08:45 – 18:00 „Camionul de Crăciun” Tășuleasa Social

27 decembrie

  • ora 17:00 Concert colinde – Căminul Cultural Chiochiș

26 decembrie

  • Ora 16:00 Ziua Bunicului – Căminul Cultural Feldru

24 decembrie

  • ora 11:00 – 13:00 Verificare baze deszăpezire
  • ora 15:00 – 18:00 Verificare situație lucrări avarie apă în Sângeorz-Băi

23 decembrie

  • ora 09:00 Ședință organizatorică „Camionul de Crăciun” Tășuleasa Social
  • ora 10:00 – 16:00 Verificare baze deszăpezire

22 decembrie

  • ora 13:00 Depunere coroană flori la Troița închinată eroilor Revoluției și depunere de jerbe la mormintele eroilor martiri
  • ora 14:00 Ceremonial militar și religios, dezvelire lucrare de artă „Monumentul Revoluției”, dezvelire placă comemorativă la balconul revoluției, Piața Petru Rareș
  • ora 15:00 Colindători Șieuț
  • ora 15:00 Întâlnire aniversară a membrilor Asociației „Bistrița 22 Decembrie 1989” – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

21 decembrie

  • ora 10:00 Ceremonie depunere coroană flori la Monumentul comemorării victimelor comunismului – Strada Andrei Mureșanu, în fața Blocului Lamă
  • ora 12:00 Depunere coroană flori la mormântul eroului martir Ioan Sabău – Brăteni, Comuna Sânmihaiu de Câmpie

20 decembrie

  • ora 13:30 Colindători Chiochiș – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 14:30 – 17:00 Activitate de voluntariat în comuna Zagra (împărțire daruri de Crăciun la invitația medicului veterinar Romulus Bița)
  • ora 18:00 Serenada, Recital extraordinar de lieduri, canțonete, arii din opere celebre și romanțe – Sinagoga Bistrița

19 decembrie

  • ora 08:30 Colindători Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 10:00 – 16:00 Verificare baze deszăpezire
  • ora 16:30 Colindători Maieru – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ
  • ora 19:30 Concert de colinde – Centrul Cultural Dacia

18 decembrie

  • ora 09:00 Întâlnire cu comandantul Brigăzii 81 Mecanizată
  • ora 10:00 Colegiul Prefectural – Sala mare de ședințe
  • ora 14:00 Ziua Minorităților Naționale – Restaurant Bistrița

17 decembrie

  • ora 08:00 Întâlnire de lucru cu reprezentanți ai secției Drumuri Naționale Bistrița
  • ora 10:00 Ședință organizatorică privind evenimentele din zilele de 21-22 decembrie 2019
  • ora 13:30 Premierea Concursului „Încurajarea lecturii elevilor romi – Povești de acasă” – Biblioteca Județeană „George Coșbuc”
  • ora 18:00 Concert de colinde – Palatul Culturii Bistrița

16 decembrie

  • ora 11:00 Vernisaj expoziție 30 ani de la Revoluție – Arhivele Naționale
  • ora 14:00 Comisie dialog social – Sala mare de ședințe a Palatului administrativ

13 decembrie

  • ora 17:00  Lansare de carte: 100 de ani cu Lovinescu. Fascinația modernității – Biblioteca Județeană „George Coșbuc”, Sala Gavril Scridon

12 decembrie

  • ora 18:00 Concert de Crăciun – Palatul Culturii Bistrița

10 decembrie

  • ora 10:00 SMURD Bistrița-Năsăud – 10 ani în slujba comunității bistrițene – Hotel Metropolis
  • ora 12:00 Întâlnire grup de lucru pentru coordonarea și monitorizarea implementării strategiei județene – Curtea de Conturi

7 decembrie

  • ora 09:00 Conferință națională – Resursele Turistice, Agrementul și Turismul Sportiv, Factori de Progres Comunitar – UBB Bistrița

5 decembrie

  • ora 18:00 Marcel Lupșe 65 Descânt – pictură, desen, obiect – Complexul Muzeal Bistrița

4 decembrie

  • ora 08:30 Ședință stabilire comisie de deszăpezire – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Ședință Grupul județean de modernizare a administrației publice – Sala 15 a Palatului administrativ

3 decembrie

  • ora 18:00 Vernisaj „Galeria Arcade 24”

1 decembrie

  • ora 12:00 Participare la evenimentele prilejuite de Ziua Naţională a României, Bistriţa

29 noiembrie

  • ora 11:00 700 de ani de istorie locală în documente unicat – Muzeul Bistrița, sala Tezaur
  • ora 18:00 Gala Comunitarium – Hotel Metropolis

28 noiembrie

  • ora 11:00 Ședință Comitet Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice – SJU

27 noiembrie

  • ora 10:00 Ședință Colegiu Prefectural BN – Sala mare a Palatului administrativ
  • ora 12:00 Pastorația și Asistența Socială în penitenciare – UBB Bistrița

26 noiembrie

  • ora 14:00 Ședință Comisie dialog social – Sala mare a Palatului administrativ

24 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

23 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

22 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

21 noiembrie

  • ora 08:00 Resfințirea Catedralei „Coroana Maicii Domnului Panta Nossa” – Bistrița
  • ora 11:00 Videoconferință pe tema alegerilor prezidențiale – Sala 15 a Palatului administrativ

20 noiembrie

  • ora 11:00 Ședința comisiei de analiză tehnică – Agenția pentru Protecția Mediului

13 noiembrie

  • ora 13:00 Ședința consiliului de garnizoană – Sediul Brigăzii 81 Mecanizată

11 noiembrie

  • ora 12:00 Ziua Veteranilor – Monumentul eroilor Batalionului 812

10 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

9 noiembrie

  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

8 noiembrie

  • ora 09:00 Ședință de instruire a personalului delegat pentru distribuire materiale alegeri – Sala 15 a Palatului administrativ
  • Activităţi specifice organizării procesului electoral

7 noiembrie

  • ora 11:00 Videoconferință organizată de MAI pentru organizarea alegerilor prezidențiale – Sala 15 a Palatului administrativ

5 noiembrie

  • ora 10:00 Instruire președinți și locțiitori birouri electorale ale secțiilor de votare pentru alegerea Președintelui României din anul 2019 – Sala Polivalentă Bistrița
  • ora 17:00 Meci de handbal – CS Gloria vs SCM Râmnicu Vâlcea

4 noiembrie

  • ora 08:30 Ședință cu membrii comisiei de verificare a construcției hidrotehnice

1 noiembrie

  • ora 09:30-12:00 Vizită în teren; întâlnire cu persoanele afectate în urma inundațiilor – Monor

30 octombrie

  • ora 09:30 Ședință CJSU – Sala mare a Palatului administrativ
  • ora 10:00 Ședință Colegiu prefectural – Sala mare a Palatului administrativ

29 octombrie

  • ora 10:00 Ședință Comisie mixtă de rechiziții

28 octombrie

  • ora 09:00 Şedinţă APM şi GM

26 octombrie

  • ora 09:30 Hramul bisericii Mihail și Gavril – Șieuț
  • ora 10:00 Festivalul național de Poezie, Colocviile George Coșbuc
  • ora 13:00 Extragere președinți și locțiitori birouri electorale ale secțiilor de votare pentru alegerea Președintelui României din anul 2019 – Sala 15 a Palatului administrativ

25 octombrie

  • ora 09:00 Ziua Armatei Române – Monumentul Eroilor
  • ora 09:00 Şedinţă Comitet Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice BN
  • ora 10:00 Festivalul național de Poezie, Colocviile George Coșbuc – Casa de cultură a sindicatelor
  • ora 10:30 Masă ostăşească – Cercul Militar Bistriţa

24 octombrie

  • ora 10:30 Conferințe Județene SANITAS – Restaurant Bistrița
  • ora 13:00 Ziua Armatei – Cercul Militar Bistrița
  • ora 18:00 Gala „Topul Firmelor” – Restaurant Metropolis Bistrița

23 octombrie

  • ora 19:00 Seara festivă a Conferinței Județene Sanitas – Restaurant Bistrița

22 octombrie

  • ora 12:00 Şedinţă interinstituţională pentru discutarea măsurilor de prevenire și de intervenție care se impun ca urmare a creșterii semnalărilor prezenței urșilor și a provocării de pagube în mediul rural și urban – Sala 15 a Palatului administrativ
  • ora 14:00 Ședință Comisie de dialog social – Sala Mare a Palatului Administrativ
  • ora 19:00 Aniversarea celei de-a 96-a Proclamării Republicii Turcia – Grand Hotel Italia – Restaurant Venezia

19 octombrie

  • ora 12:00 Meci de handbal CS Gloria vs CSM Slatina

18 octombrie

  • ora 09:00 Hramul Mănăstirii „Sf. Ev. Luca” – Dobric
  • ora 18:00 Cântece și jocuri tradiționale românești din bătrâni – Centrul Cultural Dacia

17 octombrie

  • ora 12:00 Semnare Protocol colaborare interinstituțională

13 octombrie

  • ora 09:00 Adormirea Maicii Domnului – localitatea Suplai

11 octombrie

  • ora 11:30 Inaugurarea Statuii Coșbuc – Operă a sculptorului Ilarion Voinea – Biblioteca G.Coșbuc
  • ora 11:30 Lansări de carte – Biblioteca G.Coșbuc – Sala Gavril Scridon

10 Octombrie

  • Comemorare martiri – Prundu Bârgăului
  • ora 12:00 Ziua Holocaustului – Sinagogă

9 octombrie

  • ora 18:00 Lansare de carte – Călătorie în centrul inimii – A. Athanasiu – Biblioteca G. Coșbuc

8 octombrie

  • ora 11:00 Ședință de lucru a membrilor Comisiei tehnice județene BN cu atribuții în coordonarea activităților de organizare a alegerilor pentru președintele României din anul 2019 – Sala 15 Palatului Administrativ

5 octombrie

  • ora 10:00 „Ce ȘTIM/STEM despre profesiile mileniului III?” – Complexul Muzeal

4 octombrie

  • ora 10:00 Ședință Comisia Județeană de Fond Funciar BN – Sala Mare de ședințe a Palatului Administrativ
  • ora 11:00 Ședință Centru Local de Combatere a Bolilor BN – Sala 15 a Palatului Administrativ

3 octombrie

  • ora 09.00 Deschiderea lucrărilor Cercului N-V al Arhivelor Naționale – Palatul Administrativ
  • ora 12:00 Reabilitare, modernizare și extindere Școala Gimnazială Nr. 1 Primăria Lunca Ilvei
  • ora 14:00 Oficiul Teritorial Nord-Vest al ANMCS, la Casa de Cultură a Studenților CJ

2 octombrie

  • ora 12:00 Toamna Aurie 2019 – Pietonalul Liviu Rebreanu

30 septembrie

  • ora 10:00 Deschiderea Anului Universitar

29 septembrie

  • ora 15:00 – 9 ani Sângeorz TV, Centrul Cultural „Iustin Sohorca”

25 – 27 septembrie

  • Convocare prefecți, jud. Harghita

21 septembrie

  • Inaugurare Via Transilvanica, Drobeta Turnu Severin

20 septembrie

  • ora 12:00 Dezbatere publică, proiect Aquabis

19 septembrie

  • ora 14:00 Târgul de carte Coșbook

17 septembrie

  • ora 11:00 Instruire alegeri AEP: primari, secretari
  • ora 17:00 Vernisaj – Uniunea Artiștilor Plastici – Galeria Arcade 24

15 septembrie

  • ora 09:00 Fii Satului – Șendroaia, comuna Târlișua

14 septembrie

  • ora 13:00 Simpozion Eroii județului BN – Muzeul Memorial „General Grigore Bălan”

13 septembrie

  • ora 12:00 Ziua Pompierului – Năsăud

12 septembrie

  • ora 17:00 Dezvelire bust Adrian Păunescu, Năsăud

11 septembrie

  • ora 10:30 Ședință AFIR
  • Ora 14:00 Ziua grănicerului năsăudean – Năsăud ediția I

10 septembrie

  • Ora 10:00 Ședință AEP
  • Ora 18:00 Vernisaj spritualitate creștină la Dunărea de Jos – Muzeul Bistrița

9 septembrie

  • Ora 12.30 Festivitate Premiere elevi de nota 10
  • Ora 13:30 Eveniment deschidere post jandarmi

6 septembrie

  • ora 11:00 Videoconferinţă MAI analiza şi evaluarea stadiului pregătirilor pentru începerea anului şcolar şi pregătirea pentru sezonul de iarnă 2019-2020

5 septembrie

  • ora10:30 Ședință cu reprezentați ai primăriilor și ai Ocoalelor Silvice pe tema măsurilor de prevenție a virusului PPA
  • ora 11:00 Ședință Centru Local de Combatere a Bolilor BN

3 septembrie

  • ora 09:00 Etapa a doua a campaniei „Informare acasă! Siguranță în lume”

1 septembrie

  • „Zilele Monorului” – Întâlnirea cu fiii satului

29 august

  • Videoconferință MAI – reuniunea lunară de analiză a activității desfășurate de structurile MAI în domeniul fondurilor externe nerambursabile

28 august

  • ora 10:00 Colegiul Prefectural, SAJ

27 august

  • ora 11:00 Prezentarea Raportului Președinției României la Consiliul UE, Casa Argintarului

26 august

  • ora 10:00 Ceremoniile de predare primire a comenzii Batalioanelor 812 Infanterie și 405 Sprijin Logistic

24 august

  • Voluntariat Tășuleasa Social – Via Maria Theresia

23 august

  • ora 09:00 Videoconferință în vederea analizării și evaluării stadiului pregătirilor pentru începerea anului școlar

22 august

  • ora 09:30 Comisie pentru verificarea stadiului de pregatire a unităților de învățământ pentru începerea anului școlar
  • ora 11:00 Inaugurarea obiectivului de investiții „Extindere, modernizare și dotare Secția Anestezie-Terapie Intensiva si Unitatea de Transfuzie Sanguina- Spitalul Județean de Urgenta Bistrița”

21 august

  • ora 10:00 Comisie pentru verificarea stadiului de pregatire a unităților de învățământ pentru începerea anului școlar

20 august

  • ora 10:00 Ședință Centru Local de Combatere a Bolilor BN
  • ora 10:30 Comisie pentru verificarea stadiului de pregatire a unităților de învățământ pentru începerea anului școlar

19 august

  • ora 09:30 Videoconferința MAI și ME pe tema stadiului activităților premergătoare începerii noului an școlar 2019-2020 privind creșterea gradului siguranței elevilor și a personalului didactic și prevenirea delicvenței juvenile în incinta și în zonele adiacente unităților de învățământ preuniversitar

17 august

  • Resfințirea Bisericii Ortodoxe din Chiraleș

15 august

  • Hramul Mănăstirii „Adormirea Maicii Domnului”, Dobric
  • Sărbătoarea comunei Coșbuc

14 august

  • ora 09:30 Primire delegație oficială provincia Hunan

13 august

  • ora 10:00 Ședința Comisiei Județene BN pentru stabilirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor

9 august

  • ora 13:30 Videoconferința MAI pe tema PPA

1 august

  • ora 12:00 Sedință UPU, DSP, IPJ
  • ora 13:00 Ședință privind siguranța cetățenilor

31 iulie

  • ora 11:00 Ședință în sistem de videoconferință MAI
  • ora 13:00 Ședință Colegiu Prefectural, Primăria com. Sânmihaiu de Câmpie

30 iulie

  • ora 09:30 Simpozion ”Acțiunile de luptă duse de Armata Română în 1919, Cercul Militar Bistrița

29 iulie

  • ora 10:00 Ceremonia militar-religioasă ocazionată de Ziua Imnului Naţional, Piaţa Centrală

25 iulie

  • Conferință de promovare ocazionată de semnarea protocolului de colaborare dintre CCI și ANFPISDR, CCI BN

22 iulie

  • Vizită aniversare Bg. (rtg.) Ioan Birișiu, împreună cu reprezentanți ai Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”, ai Consiliului Județean Bistrița-Năsăud, ai Centrului Militar Județean Bistrița-Năsăud și ai Asociației Veteranilor de Război Bistrița-Năsăud

18 iulie

  • ora 11:00 Lansarea primei platforme online din România dedicată patrimoniului cultural (www.patrimoniubn.ro)

16 iulie

  • ora 10:00 CJSU

14 iulie

  • „Românește de purtat” – Fiii satului, Urmeniș

12 iulie

  • ora 12:00 Festivalul cântecului și dansului popular al formațiilor folclorice „La Oglinda”, filigoria din Parcul Municipal

7 iulie

  • Festivalul Interjudețean al jocului călușeresc, Budacu de Sus

1 iulie

  • ora 09:00 CJSU

30 iunie

  • ora 16:00 Josenii în sărbătoare

28 iunie

  • Zilele Oraşului Beclean

27 iunie

  • ora 12:00 Şedinţă Comitet Bazinal ABA Someş-Tisa

26 iunie

  • ora 10:00 Slujba de sfinţire a drapelului, deplasare la Piaţa Centrală, ceremonie înălţare drapel

25 iunie

  • ora 18:30 Ceremonie coborâre drapel de pe catarg şi introducere în biserica Protopopiatului Ortodox

21 iunie

  • ora 13:00 Festivitate de absolvire UTCN

20 iunie

  • ora 16:00 Ziua Drapelului – 11 steaguri care au existat în România începând din anul 1848
  • ora 19.00 Predare/primire mandat Clubul Lions, Hotel Bistrița

19 iunie

  • ora 10.00 CJSU

14 iunie

  • ora 10-13.30 Vizită în teren pentru a constata pagubele și a prioritiza lucrările de intervenție pe cursurile de apă, în vederea protejării comunităților alaturi de MAP Ioan Deneș (Domnești, Șieu, Șieuț, Monor)

10 iunie

  • ora 10:00 Şedinţă fond funciar

6 iunie

  • ora 11:30 Ziua Eroilor şi dezvelirea monumentului dedicat col. Liviu Rusu, Poienile Zagrei

4 iunie

  • ora 10:00 Comemorarea a 75 de ani de la deportarea evreilor în lagărele de concentrare de la Auschwitz şi Birkenau; dezvelirea Monumentului Memorialul Vieții
  • ora 14:00 CJSU

3 iunie

  • ora 10:30 Şedinţă de lucru pe tema „Avertizare cod galben şi cod portocaliu meteorologic şi hidrologic” în sistem videoconferinţă
  • ora 14:00 Bullyingul în mediul şcolar

30 mai

  • ora 11:00 Religie şi medicină, Biblioteca Judeţeană
  • ora 12:00 Convocare cu responsabilii MLM, Cercul militar

29 mai

  • ora 10:00 Colegiul Prefectural

26 mai

  • Activităţi specifice organizării şi bunei desfăşurări a alegerilor europarlamentare şi referendumului

23 mai

  • ora 11:00 Videoconferinţă Comisia Tehnică Centrală

22 mai

  • Instruiri preşedinţi şi locțiitori secţii de votare, alegeri europarlamentare şi referendum 26 mai, Bistriţa

20 mai

  • ora 09:00 CJSU

18 mai

  • Conferinţa de „SAT LA STAT sau drumul spre Marea Unire”, Cinema Dacia

17 mai

  • ora 08:30 Interviu în direct la Bistriţeanul pe tema inundaţiilor
  • ora 16:00 Întâlnire de lucru cu ministrul afacerilor interne şi structurile MAI din Bistriţa-Năsăud

12 mai

  • Extrageri preşedinţi şi locțiitori pentru secţiile de votare, alegeri europarlamentare şi referendum 26 mai

9 mai

  • ora 10:00 Te-Deum, Coroana de Aur
  • ora 12:00 Ziua Independenţei de Stat a României
  • ora 14:30 Sărbătoarea Europei, Colegiul Naţional „Andrei Mureşanu”
  • ora 17:00 Vin din (radio) Transilvania, Metropolis

6 mai

  • ora 15:00 „Informare acasă! Siguranţă în lume”, Inspectoratul Şcolar Judeţean

4 mai

  • ora 10:00 Conferinţă de presă cu ministrul apelor şi pădurilor

2 – 3 mai

  • Reuniunea Informală a Ataşaţilor de Mediu

30 aprilie

  • ora 15:00 Şedinţă cooperare

24 aprilie

  • ora 10:00 Colegiu Prefectural
  • ora 14:00 Şedinţă de lucru pe tema organizării Reuniunii Informale a Ataşaţilor de Mediu

23 aprilie

  • ora 12:00 Şedinţă SNAOPSN

19 aprilie

  • ora 09:00 Deschidere Curs Magia Lecturii
  • ora 10:00 Şedinţă în regim de videoconferinţă de prezentare a Bilanțului Activității Ministerului Afacerilor Interne pe anul 2018

18 aprilie

  • ora 08:45 Deplasare la Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice BN cu ministrul finanţelor
  • ora 14:00 Comisia de Cultură şi Media a Senatului
  • ora 17:00 Întâlnire cu mediul de afaceri din judeţul Bistriţa-Năsăud la Centrul Cultural Dacia

17 aprilie

  • ora 10:30 CJSU
  • ora 11:00 Grup mixt de lucru pentru siguranţa în şcoli
  • ora 13:00 Conferinţă de presă Casa Judeţeană de Pensii
  • ora 14:00 Zilele Medicale

16 aprilie

  • ora 12:00 Videoconferinţă MAI
  • ora 14:00 Comisie Dialog Social

15 aprilie

  • ora 15:00 Şedinţă de lucru pe tema organizării Reuniunii Informale a Ataşaţilor de Mediu

12 aprilie

  • ora 09:00 Şedinţă ARIO
  • ora 11:00 Conferinţă Agenţia Naţională a Zonei Montane

11 aprilie

  • ora 11:00 CLCB, Romuli

10 aprilie

  • ora 08:30 Audienţe Lunca Ilvei

5 aprilie

  • ora 10:30 Întâlnire cu Ministrul Energiei pe tema extinderii reţelelor de energie şi gaze

4 aprilie

  • ora 12:00 Expo Grădină & Ambianţă

3 aprilie

  • ora 12:00 Ziua Jandarmeriei

2 aprilie

  • ora 10:00 Şedinţa Comisiei Tehnice Centrale, videoconferinţă
  • ora 11:00 Ziua Prefecturii, Ziua porţilor deschise – primire elevi ciclul primar

1 aprilie

  • ora 10:00 Şedinţă fond funciar

29 martie

  • ora 10:30 Şedinţă de lucru OCPI

28 martie

  • ora 11:00 Ședința comisiei mixte de rechiziții

26 martie

  • ora 10:30 Şedinţa Colegiului Prefectural, sala de şedinţe a Primăriei comunei Teaca

25 martie

  • ora 14:00 Ziua Poliţiei Române

23 martie

  • Participare la acţiunea de voluntariat Pădurea Transilvaniei 5.0, Sânmihaiu de Câmpie

22 martie

  • ora 11:00 Ședință instruire primari și secretari – alegeri PE 2019

20 martie

  • ora 09:00 Şedinţă ERASMUS
  • ora 13:00 Conferinţă de presă pe tema neregulilor din Colibiţa

19 martie

  • Şedinţă ABA Someş-Tisa, Cluj-Napoca

18 martie

  • ora 10:00 Ședință de pregătire în vederea instruirii primarilor și secretarilor pentru alegerile PE 2019

14 martie

  • ora 10:00 Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli
  • ora 12:00 Conferinţă de presă pe tema combaterii şi prevenirii PPA

13 martie

  • ora 10:00 Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

10 – 12 martie

  • Întâlnire de lucru cu participarea prefecților, Brașov

7 martie

  • Şedinţă ABA Someş-Tisa, Cluj-Napoca

5 martie

  • ora 09:00 Interviu ProTV
  • ora 10:00 Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

1 martie

  • ora 09:00 Şedinţă Şedinţă Sistem de Control Intern Managerial
  • ora 10:00 Ședință Comisia Locală de Combatere a Bolilor
  • ora 11:00 Ședință organizare Reuniune Informală a atașaților de mediu
  • ora 12:00 Ceremonialul organizat cu ocazia sosirii din Teatrul de Operații din Afganistan a Batalionului 812 Infanterie „Șoimii Carpaților”

28 februarie

  • ora 12:00 Ziua Protecției Civile din România, sediul ISU
  • ora 14:00 Vizită la Colegiul Naţional „Liviu Rebreanu” Bistriţa şi întâlnire de lucru cu cadrele didactice

27 februarie

  • ora 09:30 Şedinţă de fond funciar
  • ora 10:00 Ședință Colegiul Prefectural
  • ora 16:30 Vizită la Centrul de Resurse şi Referinţă în Autism Micul Prinţ (Min. E. Andronescu)
  • ora 17:00 Lansare de carte, Complexul Muzeal
  • ora 18:00 Conferinţă cu tema „Importanţa învăţământului dual şi profesional în dezvoltarea României moderne” cu Ministrul Educației, Ecaterina Andronescu, la Centrul Cultural Dacia

26 februarie

  • ora 12:00 Şedinţă de lucru cu privire la Reuniunea Informală a Ataşaţilor de Mediu
  • ora 13:00 Şedinţă Grup mixt de lucru Siguranţa în şcoli

25 februarie

  • ora 10:00 Şedinţă Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă
  • ora 11:00 Audit Deschidere misiune Sistemul de prevenire a corupţiei

21 februarie

  • ora 11:00 Şedinţa Comisiei Senatoriale pentru ape, păduri, pescuit şi fond cinegetic din România

15 februarie

  • ora 11:00 Întâlnire pe tema problematicii taximetriştilor

11 februarie

  • ora 10:15 Manifestări dedicate aniversării a 100 de ani de la înfiinţare a Brigăzii 81 Mecanizată

6 februarie

  • ora 13:00 Simpozion cu ocazia aniversării a 100 de ani de la înfiinţarea Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”, Cercul Militar
  • ora 18:00 Concert cu ocazia aniversării a 100 de ani de la înfiinţarea Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”, Palatul Culturii Bistriţa

04 februarie

  • ora 12:00 Şedinţă dezbatere “2019 Anul Cărţii în judeţul Bistriţa-Năsăud”, Biblioteca Judeţeană “George Coşbuc”

1 februarie

  • ora 12:00  Bilanţ Inspectoratul de Poliţie Judeţean

31 ianuarie

  • Interviu cu Alin Cordoş pentru ziarul ProPolitica

30 ianuarie

  • ora 09:00 Şedinţă CJSU
  • ora 10:00 Şedinţa Colegiului Prefectural

26 – 27 ianuarie

  • „Drumul Romanilor”, Tihuţa

25 ianuarie

  • Întâlnire la sediul MAI cu doamna ministru Carmen Dan, dl. secretar de stat Adrian Petcu, domnul director general al DGRIP Teodor Gheorghe și domnul secretar general al MAI Bogdan Ivănescu pe tema construirii CISPC
  • Întâlnire cu Ministrul Sănătății, doamna Sorina Pintea, pentru a se asigura că în Bistrița-Năsăud vor fi completate stocurile de vaccin antigripal

24 ianuarie

  • Participarea la evenimentele organizate cu ocazia Micii Uniri

22 ianuarie

  • Vizită la cabinetul de kinetoterapie din raionul Glodeni

21 – 23 ianuarie

  • „Camionul de Crăciun” Basarabia

10 ianuarie

  • ora 09:00 Şedinţă SPI
  • ora 10:00 Şedinţa Consiliului de Garnizoană, sediul Comandamentului Brigăzii 81 Mecanizată „General Grigore Bălan”

9 ianuarie

  • ora 10:30 Şedinţa organizatorică a reuniunii informale a ataşaţilor de mediu
  • ora 12:00 Şedinţa Consiliului Consultativ ISJ BN, Inspectoratul Şcolar Judeţean Bistriţa-Năsăud

8 ianuarie

  • ora 10:00 CLDPT, Inspectoratul Şcolar Judeţean Bistriţa-Năsăud
  • ora 12:00 Bilanţul Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Bistriţa-Năsăud, Palatul Culturii Bistriţa

2018

28 decembrie

  • ora 10:00 Ședință Comisie Dialog Social

22 decembrie

  • ora 13:00 Ceremonie Comemorarea Eroilor, Cimitirul Bistriţa, Mormântul eroului Bucur Cristian Remus

21 decembrie

  • ora 11:00 Inaugurare Statuie Petru Rareş
  • ora 18:00 Emisiune Sângeorz TV, Alin Cordoş

21 – 23 decembrie

  • Crăciun în Bistrița-Năsăud – Complexul Muzeal

20 decembrie

  • Cetăţeni de onoare, Hotel Metropolis
  • ora 15:00 Inaugurare bust Miron Cristea, Năsăud

19 decembrie

  • ora 10:00 Ședința Colegiului Prefectural
  • ora 12:00 Ședința Grupului Județean de Modernizare a Administrației Publice
  • ora 16:00 Premierea elevilor olimpici – Palatul Culturii

18 decembrie

  • ora 11:00 Premiere sportivi olimpici – Sala de şedinţe CJBN

17 decembrie

  • ora 18:00 Participare Concert Palatul Culturii

11 decembrie

  • Ora 10:00 Şedinţă de lucru Siguranţa în școli

6 decembrie

  • ora 10:00 Şedinţă de lucru Siguranţa în școli

5 decembrie

  • ora 10:00 Şedinţă de fond funciar

1 decembrie

  • ora 10:00 Participarea la evenimentele prilejuite de Ziua NAţională a României, Năsăud
  • ora 15:00 Participarea la evenimentele prilejuite de Ziua Naţională a României, Bistriţa

30 noiembrie

  • ora 09:00 Inaugurare Statui Ep. Nicolae Ivan şi Mitropolitul Bartolomeu Anania – în fața Catedralei Metropolitane, Piața Avram Iancu

28 noiembrie

  • ora 10:00 Şedinţa Colegiului Prefectural

21 noiembrie

  • ora 10:00 Grup de lucru Siguranţa în școli

20 noiembrie

  • ora 10:00 Şedinţă Instruire SRI

17 noiembrie

  • ora 11:00 Dezvelirea Statuii Cardinalului Iuliu Hossu

16 noiembrie

  • Inaugurarea Drumului Unirii, Tîrlişua

14 noiembrie

  • ora 12:00 Şedinţă măsuri pentru prevenirea răspândirii virusului PPA în județul Bistriţa-Năsăud

12 noiembrie

  • ora 10:00 Grup de lucru Siguranţa în școli
  • ora 15:00 Şedinţă pentru eficientizarea traficului rutier

8 noiembrie

  • ora 08:00 Simpozion AFIR, Satu Mare

1 noiembrie

  • ora 11:00 Şedinţă stabilire program manifestări 1 Decembrie

31 octombrie

  • ora 10:00 Colegiul Prefectural, Camera de Comerţ şi Industrie
  • ora 12:00 Deschiderea Târgului Toamna Aurie

25 octombrie

  • ora 14:00 Ziua Armatei Române

22 octombrie

  • ora 08:30 Predarea Ştafetei Veteranilor Invictus 2018

19 octombrie

  • Şedinţa extraordinară a Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud

18 octombrie

  • Gala “Topul Firmelor”

17 – 19 octombrie

  • Săptămâna europeană a securităţii şi sănătăţii în muncă, Colibiţa

14 octombrie

  • ora 12:00 Vizită oficială Delegaţie China, Sala Mare a Palatului Adminsitrativ

11 octombrie

  • România 100, Beclean 100, Primăria Beclean

06 – 07 octombrie

  • Permanenţă pentru desfăşurarea Referendumului pentru revizuirea Constituţiei

3 octombrie

  • Centrul Cultural Dacia – Instruirea preşedinţilor secţiilor de votare

2 octombrie

  • Primăria Năsăud – Instruirea preşedinţilor secţiilor de votare
  • Primăria Beclean – Instruirea preşedinţilor secţiilor de votare

1 octombrie

  • 50 de ani de la înfiinţarea Grupului de Pompieri Bistriţa, 1968-2018
  • Deschiderea anului universitar, Universitatea Babeş-Bolyai, Bistriţa

29 septembrie

  • Lansarea celor 135 km a proiectului Via Transilvanica, campusul Tăşuleasa Social, Piatra Fântânele

15 septembrie

  • Videoconferinţă portal web ro-alert.ro

14 septembrie

  • Întâlnire reprezentanţi mediu de afaceri, Camera de Comerţ şi Industrie

13 septembrie

  • Şedință de lucru pentru stabilirea Programului Reuniunii Informale a Atașaților de Mediu
  • Ziua Naţională a Pompierilor

10 septembrie

  • Deschiderea noului an şcolar, Colegiul Național „George Coşbuc”, Năsăud

7 septembrie

  • Şedinţă exerciţiu de mobilizare MOBEX BN-Cj-18

4 septembrie

  • Şedinţă pregătire exerciţiu de mobilizare MOBEX

31 august

  • Celebrarea celor 25 de ani de activitate a Îndemânarea Construct, Hotel Metropolis

29 august

  • Videoconferinţă organizată de Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară
  • Colegiul Prefectural

26 august

  • Resfinţirea Bisericii cu Hramul Sf. Arh. Mihail şi Gavril, Posmuş

25 august

  • Via Maria Theresia

24 august

  • Deschiderea Târgului Mare al Bistriţei

22 august

  • Şedinţă Grupul de Lucru pentru Siguranţa în şcoli, Palatul Administrativ

18 – 19 august

  • Zilele Festive ale Comunei Telciu
  • Serbările Cetăţii Ciceului, Poiana Cetăţii Ciceului
  • Zilele Comunei Prundu Bîrgăului

17 – 21 august

  • Festivalul Internaţional de Folclor Regele Brazilor, Prundu Bîrgăului

15 august

  • Hramul Mănăstirii Nicula

14 august

  • Hramul Mănăstirii din Dobric

1 august

  • 10:00 Junior Fed Cup

29 iulie

  • Ziua Imnului Naţional

27 iulie

  • Şedinţa Centrului Local pentru Combaterea Bolilor Bistriţa-Năsăud şi a Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud privind măsurile în vederea împiedicării răspândirii virusului pestei porcine africane
  • Ceremonia de plecare în misiune în teatrul de operaţii din Afganistan a Batalionului 812 Protecția Forţei „Şoimii Carpaţilor”

26 iulie

  • Reuniunea de lucru privind prezentarea designului Spitalului Regional de Urgenţă Cluj, Sala mare a Palatului administrativ Cluj-Napoca

25 iulie

  • Deschiderea Festivalului „Nunta Zamfirei”
  • Colegiul Prefectural, Monor

21 iulie

  • Lansarea primului kilometru al Via Transilvanica, Tăşuleasa Social

30 iunie

  • Videoconferinţă pe tema Cod galben şi portocaliu de fenomene meteorologice periculoase

28 iunie

  • Ziua personalului din Sistemul Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor

27 iunie

  • 10:00 Colegiu Prefectural

26 iunie

  • Ziua Tricolorului
  • 16:15 Ziua împotriva consumului şi traficului de droguri

24 iunie

  • Festivalul cireşelor, Cireşoaia

20 iunie

  • 17:00 Vernisaj Eroi Bistriţeni şi Năsăudeni
  • 14:00 Şedinţă Comisie de Dialog Social

19 iunie

  • 10:00 Asigurarea forţei de muncă necesară pe timpul stării de asediu, Cercul Militar Bistriţa

18 iunie

  • 10:45 Şedinţă de lucru „Via Transilvanica”

15 iunie

  • Caravana “Informare Acasă! Siguranţa în lume”, cu doamna Ministru pentru Românii de Pretutindeni, Natalia Intotero

13 iunie

  • Etapa finală a Cupei A.S.P.R. la tenis de masă, ediția 2018

12 iunie

  • Via Transilvanica

11 iunie

  • Videoconferinţă pe tema activităţii serviciilor publice comunitare

10 iunie

  • Sărbătoarea cireşelor, Măluţ

9 – 10 iunie

  • 09:00 Din oraşul Imnului Naţional spre oraşul Marii Uniri; Bistriţa – Alba Iulia – Zona Pietonală Bistriţa (şi Alba Iulia – zona centrală)

8 – 9 iunie

  • 09:00 Forumul Medical Bistriţean, Policlinica Nouă Sanovil

6 – 8 iunie

  • 20:00 Festival NOSA, Centrul Comunitar pentru Tineret

30 mai

  • 10:00 Întâlnirea partenerilor cu ocazia calendarului Centenarului Marii Uniri
  • 11:00 Ziua Rezerviştilor
  • 11:00 Şedinţă ordinară CJSU
  • 12:00 Şedinţă Colegiu Prefectural

28 mai

  • 12:00 Centenarul Marii Uniri pe Valea Bîrgăului

24 mai

  • 10:00 Eroi Bistriţeni în Marele Război 1914-1918, Complexul Muzeal Bistriţa-Năsăud

23 mai

  • 14:00 Şedinţă Comisie de dialog social

21 mai

  • 09:00 Hramul Mănăstirii „Sfinții Împărați Constantin și Elena”, Dobric.

19 mai

  • 11:00 Sfințirea Pietrei de temelie a lăcașului de cult greco-catolic din Milaș.
17 mai
  • 12:00 Ziua Eroilor, la Monumentul Eroilor – Cimitirul Municipal Bistrița.

14-15 mai

  • Conferinţă ”Medicină şi Teologie”, Biblioteca Judeţeană
9 mai
  • 09:00 Ziua Victoriei Coaliției Națiunilor Unite în cel de-al II-lea Război Mondial- Ziua Uniunii Europene și Zilei Independenței de Stat a României. la Monumentul Eroilor – Cimitirul Municipal Bistrița.
  • 10:50 Comemorarea poetului George Coșbuc, eveniment care va avea loc în sala mare a Palatului Administrativ.
  • 16:00 Punerea pietrei de temelie a Centrului Social Misionar „Sfinții Martiri Năsăudeni”, în curtea Bisericii Militare de Garnizoană.

4 mai

  • 10:00 Conferința de încheiere a săptămânii meseriilor și decernarea premiilor elevilor participanți.
1 mai
  • 11:00 Acțiunea crescătorilor de animale, comuna Orheiul Bistriței.
29 aprilie
  • 10:00 Sărbătoarea Măierenilor, Comuna Maieru.

27 aprilie

  • 12:00 Ziua Veteranilor de Război, la Garnizoana Bistrița.

25 aprilie

  • 9:30 Prezentarea purtatorilor de cuvânt a instituțiilor județene.
  • 10:00 Colegiu Prefectural, în sala mare de ședințe a Palatului Administrativ.
  • 12:00 Ședință de lucru cu reprezentanții Ministerului Apelor și Pădurilor, în sala mare de ședințe a Palatului Administrativ.
  • 13:00 Ședință de lucru – Comisia Județeană de Fond Funciar.

24 aprilie

  • 14:00 Ședința Comisiei de Dialog Social, în Sala Mare a Palatului Administrativ.

23 aprilie

  • 12:30 Ziua Forțelor Terestre, la Brigada 81 Mecanizată.

20 aprilie

  • 10:00 Bursa locurilor de muncă, la Liceul „G.Moisil”.
19 aprilie
  • 12:00 Lansare Atlas statistico-descriptiv al localităților județului Bistrița-Năsăud, la Palatul Culturii.
18 aprilie
  • 13:00 Zilele Medicale Bistrițene.
  • 18:00 Festivitatea de deschidere a etapei Naționale a Olimpiadei interdisciplinare Științele Pământului, la Palatul Culturii.

14 aprilie

  • 17:00 Mărul de aur, la Palatul Culturii.

13 aprilie

  • 9:00 Izvorul Tămăduirii- Mănăstirea din Salva.
  • 17:00 Spectacol caritabil, ”Suflet pentru suflet”, la Palatul Culturii.

12 aprilie

  • 12:00 Expo – Bistrița Grădină & Ambianță 2018, organizată de Camera de Comerț și Industrie Bistrița-Năsăud, pe pietonalul Liviu Rebreanu din municipiul Bistrița.

11 aprilie

  • 15:00 Premiere Tibi Ușeriu pentru câștigarea ptr.a IIIa oară a Ultramaratonului 6633 Artic Ultra.

10 aprilie

  • 18:00 Concert pascal.
3 aprilie
  • 12:00 Ziua Jandarmeriei la 168 de ani de la înființare.
2 aprilie
  • 11:00 Vernisaj expoziție „100 de ani de jandarmerie în jud. Bistrița-Năsăud”, la Arhivele Naționale.

29 martie
  • Ora 12:00 Ședință Comisie Mixtă de Rechiziții, sala 15.
28 martie
Ora 10:00 Ședință Colegiu Prefectural.
27 martie
Ora 10:00 Ședință delegație Republica Moldova – Consiliul Județean Bistrița-Năsăud.
26 martie
Ora 11:00 Ziua Apei – ședință a Comitetuluo de bazin Hidrologic Someș-Tisa.
24 martie
Ora 17:00 Lansare de carte Gewerbeverein la Palatul Culturii Bistrița.
Ora 10:00 Conferință Asistență Socială în cei 100 de ani de la Marea Unire.
23 martie
Ora 14:00 Manifestații cu ocazia Zilei Poliției Române.
16 martie
Ora 10:00 Seminar regional, Revizuirea Strategiei Naționale pentru Dezvoltare Durabilă a României, Cluj-Napoca.
15 martie
Ora 9:00 Romanian Save and Rescue Forum– Prezentări de soluții inteligente pentru situații de criză, la Palatul Parlamentului.
13 martie 2018
Ora 12:45 Adunarea Generală a Reprezentanților membrilor pentru anul 2018, organizată de Casa de ajutor reciproc a pensionarilor Bistrița, la Sala de Ședințe a Consiliului Municipal Bistrița.
02 martie 2018
Ora 13.00 Participare la vizita de lucru a Ministrului Apărării Naționale, Mihai Viorel Fifor, la Brigada 81 Mecanizată ”General Grigore Bălan”.

28 februarie 2018
Ora 10.00 Şedinţa Colegiului Prefectural.
Ora 11.30 Promovarea acțiunilor de voluntariat și partenariat cu Asociația Tășuleasa Social la sediul ISJ BN.
Ora 12.00 Participare la eveniment prilejuit de Ziua Protecției Civile la sediul ISU ”Bistrița”.
Ora 13.00 Participare la ședința Consiliului Județean al Elevilor la sediul instituției prefectului.
27 februarie 2018
Ora 09.00 Ședința Comisiei de Dialog Social.
Ora 10.00 Participare la masă rotundă organizată de CNIMMC la sediul instituției prefectului.
26 februarie 2018
Ora 13.00 Ședință de fond funciar.
23 februarie 2018
Ora 11.00 Participare în calitate de președinte la ședința Comitetului de Bazin Hidrografic Someș-Tisa în municipiul Cluj-Napoca.
17 februarie 2018
Ora 10.00 Participare la eveniment prilejuit de împlinirea a 50 de ani de la atestarea localității Beclean ca oraș – Primăria oraşului Beclean.
16 februarie 2018
Ora 10.00 Întâlnire cu tema ”Județul BN la 50 de ani de la reorganizarea administrativă a României”.
Ora 12.00 Participare la Semicentenarul Centrului Militar Județean.
14 februarie 2018
Ora 13.00 Participare la Bilanțul Anual al Jandarmeriei Române organizat în sistem videoconferință la sediul IJJ BN
13 februarie 2018 
Ora 17.00 Întâlnire cu cetățenii din Mureșenii Bîrgăului, comuna Tiha Bîrgăului, cu tema ”Traficul pe DN17” la Căminul Cultural Mureșenii Bîrgăului
10 februarie 2018
Ora 10.00 Participare la acțiuni ale asociației Transilvane pentru Literatura română și cultura poporului român Astra
09 februarie 2018
Ora 16.00 Înregistrare interviu televiziune locală ASTV pentru emisiunea ”Politici de Fier”
08 februarie 2018
Ora 10.00 Ședința de evaluare a activității din anul 2017 a instituţiei prefectului, la care au fost invitaţi Preşedintele Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud, domnul Emil Radu Moldovan, şefii serviciilor publice deconcentrate, structurile MAI. Şedinţa a avut loc în pezenţa mass-mediei din judeţ.
25 ianuarie 2018
Ora 12.00  Ședință pregătire Centenarul Marii Uniri
24 ianuarie 2018
Ora 12.00 Participare la evenimente prilejuite de Ziua Unirii
23 ianuarie 2018
Ora 10.00 Participare la evaluarea activității din anul 2017 al CJSU BN
Ora 12.00 Participare la evaluarea activității din anul 2017 al IJJ BN
22 ianuarie 2018
Ora 09.00 Participare la ședința Consiliului de garnizoană
Ora 12.00 Ședința Comitetului Local de Combatere a Bolilor
19 ianuarie 2018
Ora 13.00 Participare la evaluarea activității din anul 2017 al ISU ”Bistrița”
17 ianuarie 2018
Ora 11.00 Întâlnire de lucru cu grupul local de experți în vânat și vânătoare și reprezentanți ai DSVSA, având ca scop profilaxia și controlul pestei porcine africane la porcii mistreți
12 ianuarie 2018
Ora 09.00 Întâlnire de lucru a prefectului și a subprefectului la sediul prefecturii cu Ministrul Educației Naționale, Liviu Marian Pop și cu reprezentanți ai autoritățiilor publice locale cu tema  „Prioritățiile anului 2018”
Ora 10.00 Conferință de presă, sala mare de ședințe a Palatului Administrativ
11 ianuarie 2018
Ora 10.00 Întâlnire de lucru cu tema „Analiza comună privind misiunea de pază și protecție a obiectivului pentru semestrul I 2018”.
22 decembrie 2017
Ora 12.00 Participare la ceremonial religios și militar prilejuit de Ziua Revoluției române la Cimitirul Eroilor
21 decembrie 2017
Ora 12.00 Participare la ceremonial militar și religios prilejuit de Ziua Revoluției Române la Brăteni
20 decembrie 2017
Ora 09.00 Colegiu prefectural
Ora 10.30 Participare la ceremonie de acrodare a titlurilor de Cetățeni de Onoare a județului Bistrița-Năsăud la Hotel Metropolis
19 decembrie 2017
Ora 16.30 Decernare premii copii olimpici la Centrul Cultural Dacia
13 decembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de Fond Funciar
8 decembrie 2017
Ora 10.00 Vizită la Teraplast Group SA
Ora 12.00 Participare la aniversarea 25 de ani de activitatea a Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Bistrița” la Năsăud
7 decembrie 2017
Ora 15.00 Participare la concert de colinde la Beclean
5 decembrie 2017
Ora 17.00 Participare la deschiderea Târgului de Crăciun și la aprinderea iluminatului festiv pentru sărbătorile de iarnă în Piața Centrală
4 decembrie 2017
Ora 15.00 Întâlnire de lucru cu directorul AJPIS Bistrița, Ani Bob, privin serviciile sociale, respectiv centrele de bătrâni neacreditate și nelincențiate care funcționează pe raza județului
3 decembrie 2017
Ora 09.00 Sfânta Liturghie Arhierească oficiată la Biserica „Sf. Ierarh Nicolae” din Prundu Bîrgăului, în prezența ÎPS Arhiepiscop și Mitropolit Andrei
1 decembrie 2017
Ora 14.00 Participare la manifestări prilejuite de Ziua Națională a României
29 noiembrie 2017
Ora 10.00 Ședința Colegiului prefectural
Ora 15.00 întâlnire de lucru cu domnul Dr. Florian Udrea, președintele Agenției Naționale pentru Arii Naturale Protejate cu rang de secretar de stat, în Ministerului Mediului.
22 noiembrie 2017
Ora 14.00 Participare la Ședința consiliului de garnizoană
Ora 17.00 Participare la deschiderea B1 Shopping Center Bistrița
21 noiembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Lechința
17 noiembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Monor
11 noiembrie 2017
Ora 10.30 Participare la Ceremonialul Militar și Religios dedicat Zilei Veteranilor din teatrele de operații
10 noiembrie 2017
Ora 09.00 Prefectul județului l-a primit pe Primarul comunei Cetate, Dumitru Lucian Tarniță, la cererea acestuia
09 noiembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Beclean
08 noiembrie 2017
Ora 09.00 Ședință cu Comisia pentru referendum privind destituirea primarului de la Sîngeorz-Băi
07 noiembrie 2017
Ora 11.00 Videoconfență cu Ministerul Finanțelor Publice cu tema propuneri de modificare a codului fiscal
Ora 15.00 Ședință extraordinară cu Comisia de Dialog Social
06 noiembrie 2017
Ora 10.00  Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate” la Năsăud
03 noiembrie 2017
Ora 10.00 Ședință de lucru zonală cu tema „Probleme de interes comun ale primăriilor și Serviciilor Publice Deconcentrate”
Ora 13.00 Participare la Ceremonialul Militar și Religios „Cinstim Memoria Vânătorilor de Munte”
02 noiembrie 2017
Ora 09.00 Întâlnire de lucru în vederea stabilirii la nivelul județului a măsurilor pentru punerea în aplicare a protocolului de colaborare între SC. Electrica SA și Regia Națională a Pădurilor Romsilva
Ora 10.00 Conferință de presă comună a principalelor structuri MAI din județ
Ora 11.30 Întâlnire cu delegație a medicilor locali participanți la manifestarile naționale a Coaliției Solidari pentru Sănătate
Ora 12.00 Întâlnire de lucru la sediul Administrației Bazinale de Apă Someș-Tisa Cluj Napoca cu tema gradului de siguranță a barajului Colibița – Subprefect
01 NOIEMBRIE 2017
Ora 10.00 Deschiderea Expoziției „Toamna Aurie” – Subprefect
28 octombrie 2017
Ora 10.00 Participare la celebrarea a 15 ani de la înființarea Leoni Bistrița
27 octombrie 2017
Ora 09.30 Participare la deschiderea Târgului de Purici
Ora 11.00 Ședința Comisiei Mixte de Rechiziții
Ora 18.00 Participare la Balul caritabil organizat de Clubul Rotary Nosa Bistrița la Hotel Coroana
26 octombrie 2017
Ora 09.00 Participare la masa rotundă cu tema „Promovarea Strategiei Naționale de Educației Parentală” la sediul Fundației Inocenți
25 octombrie 2017
Ora 09.30 Ședință extraordinară a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență
Ora 10.00 Colegiul prefectural
Ora 12.00 Ședință de fond funciar
Ora 14.00 Participare la Ceremonie dedicată Zilei Armatei Române
Ora 19.00 Participare la ceremonie de retragere a torțelor organizată cu prilejul Zilei Armate Române
24 octombrie 2017
Ora 10.00 Participare la Conferința preoțească de la Protopopiatul Bistrița
23 octombrie 2017
Ora 11.00 Întrunirea Colectivului comitetului de fond funciar
20 octombrie 2017
Ora 10.00 Participare la Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți la sediul AJOM Bistrița
19 octombrie 2017
Ora 13.00 Ședința Grupului de Lucru Mixt pentru Romi la Năsăud
Ora 18.00 Participare la Topul firmelor organizat de CCI BN la Hotel Metropolis Bistrița
18 octombrie 2017
Ora 10.00 Ședință cu primarii UAT-urilor și instituțiile abilitate să elibereze avize pentru proiectele de investiții
17 octombrie 2017
Ora 09.00 Întâlnire cu managerul Leoni, domnul Sorin Ghiță
15 octombrie 2017
Ora 10.00 Participare la inaugurarea terenului de fotbal și investirea noul preot în comuna Dumitrița
13 octombrie 2017
Ora 11.00 Ședința Comisiei de implementare a Hotărârii de Guvern nr.640 din 7 septembrie 2017
06 octombrie 2017
Ora 10.00 Ședință privind investițiile în Parcul Național Munții Rodnei
Ora 12.00 Ședință Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Bistrița
05 octombrie 2017
Ora 10.00 Participare la Gala Educației la Centrul Cultural Dacia Bistrița
04 octombrie 2017
Ora 13.00 Vizită Fundația Bucuria
03 octombrie 2017
Ora 08.30 Întâlnire de lucru cu reprezentanții școlilor de șofer
Ora 09.00 Vizită la CMID Târpiu împreună cu doamna Viceprim-ministru Grațiela Gavrilesc, ministrul Mediului
02 octombrie 2017
Ora 13.00 Ședința Comisiei de dialog social cu membrii Uniunii Județene a Sindicatelor Libere din Învățământ
Ora 16.00 Ședință tehnică privind gestionarea deșeurilor în județul Bistrița-Năsăud, condusă de viceprim-ministru Grațiela Gavrilescu, ministrul Mediului
28 septembrie 2017
Ora 14.00 Ședința Comisiei de dialog social cu membrii sindicatului liber Cartel Alfa
27 septembrie 2017
Ora 10.00 Colegiul prefectural
21 septembrie 2017
Ora 10.00 Audiență cu doamna Constanța Vaida Haliță privind Centenarul Marii Uniri
20 septembrie 2017
Ora 13.00  Ședință de lucru cu reprezentanți din turism și primari, privind proiectul de Lege a Turismului
18 septembrie 2017
Ora 12.00  Conferință de presă cu tema efectelor cauzate de evenimentele meteorologice din 17.09.2017
11-14 septembrie 2017
Participare la sesiune de lucru sub coordonarea Secretarului de stat pentru relația cu instituțiile prefectului la Hotelul Excelsior din Brașov
31 august 2017
Ora 08.00 Deplasare în comuna Lechința în vederea monitorizării distribuirii materialelor către primării conform HG 591/2017
Ora 12.00 Participare la evenimente prilejuite de Campionatul Mondial de descarcerare și prim-ajutor de la Târgu-Mureș
30 august 2017
Ora 10.00 Ședința Colegiului prefectural
Ora 15.00 Participare la evenimente prilejuite de Campionatul Mondial de descarcerare și prim-ajutor de la Târgu-Mureș
29 august 2017
Ora 11.00  Ședința Comisiei de fond funciar
Ora 12.00  Ședință analiză stadiul preluării și organizării distribuirii materialelor de construcție primite conform HG 591/2017
25 august 2017
Ora 10.00 Întâlnire de lucru cu primarii de pe valea Bîrgăului, reprezentanți ai CJBN și ai instituțiilor furnizoare de energiei, cu participarea domnului ministru al energiei Toma Petcu
23 august 2017
Ora 11.00 Întâlnire cu Excelența Sa Ambasadorul Extraordinar și Plenipotențiar al Romaniei pe lângă Sfântul Scaun și Ordinul Suveran de Malta prof. univ. dr. Liviu-Petru Zăpârțan
21 august 2017
Ora 11.30  Participare la semnarea de către primarul Bistriței Ovidiu Crețu și primarul orașului Rehovot din Israel, Rahamim Malul, a actelor de înfrătire a orașelor noastre
19 august 2017
Ora 12.00  Participare la zilele comunei Prundu Bîrgăului și Festivalul Regele Brazilor
Ora 19.00  Participare la deschiderea Târgului mare al Bistriței
18 august 2017
Ora 11.00  Ceremonie de predare-primire a comenzii Brigăzii 81 Mecanizată  “General Grigore Balan” la Palatul Culturii
16 august 2017
Ora 11.00  Participare la ședința Comitetului Local de Combatere a bolilor de pestă porcină
15 august 2017
Ora 10.00  Participare la hramul bisericii de la Mănăstirea Nicula, județul Cluj
11 august 2017
Ora 11.00  Conferință de presă
Ora 10.00  Şedință Comisia de Dialog Social cu participarea domnului ministru al Consultării Publice şi Dialogului Social și a Secretarului de stat din cadrul Ministerului Muncii,  domnul Adrian Rândunică
10 august 2017
Ora 12.00 Ședință de lucru privind acodarea de sprijin în organizarea maratonului Via Maria Theresia, organizat de Asociația Tășuleasa
08 august 2017
Ora 12.00 Ședință de lucru privind acordarea de sprijin în organizarea festivalului  Colibița Bike Fest
06 august 2017
Ora 10.00  Participare la hramul bisericii din Ilva Mare
02 august 2017
Ora 13.00  Sedinţă de lucru privind analiza necesarului de lemn de foc la nivelul UAT-urilor
31 iulie 2017
Ora 10.00  Întâlnire cu ambasadorul României în Vietnam, Excelenţa Sa dl Valeriu Arteni la sediul Instituţiei prefectului
30 iulie 2017
Ora 09.00  Participare la Sf. Liturghie săvârşită în curtea bisericii protopopiatului Bistriţa de IPS Arhiepiscop şi Mitropolit Andrei Andreicuţ în cadrul zilei a doua a Întâlnirii Tinerilor Ortodocşi din Mitropolia Clujului, Maramureşului şi Sălajului
29 iulie 2017
Ora 09.00  Participare la manifestări prilejuite de Ziua Imnului Naţional
Ora 10.00  Participare la Întâlnirea Tinerilor Creştini Ortodocşi din Mitropolia Clujului, Maramureşului şi Sălajului, desfăşurată la Bistriţa
Ora 11.00  Participare la Conferinţa cu tema ”Demnitatea tinereţii în Hristos” susţinută de către pr. Constantin Necula.
Ora 18.00  Participare la „Procesiunea bucuriei”, marş organizat cu ocazia Întâlnirii Tinerilor Ortodocşi din Mitropolia Clujului, Maramureşului şi Sălajului
28 iulie 2017
Ora 10.30  Vizită la Grădinita cu Program Prelungit nr. 6 Bistrița
Ora 11.00  Videoconferinţă la solicitarea Ministerului Apelor şi Pădurilor – sediul Instituţiei prefectului
Ora 20.00  Participare la deschiderea oficială a festivalului folcloric „Nunta Zamfirei”, Bistriţa
27 iulie 2017
Ora 10.00  Audienţe
Ora 13.00  Participare la Ceremonia de retragere din activitatea Asociaţiei Naţionale a Veteranilor de Război, filiala Bistriţa, a domnului general de brigadă (r) Ioan Birişiu – la Brigada 81 Mecanizată „Grigore Bălan” Bistriţa
Ora 18.00 Participare la Concertul de gală dedicat Zilele Imnului Național, organizat de Brigada 81 Mecanizată „General Grigore Bălan” şi găzduit de Biserica evanghelică Bistrița.
26 iulie 2017
Ora 10.00  Colegiul Prefectural la SC Comelf SA Bistriţa
Ora 13.00  Întâlnire de lucru cu membrii Comisiei Colibiţa
11 iulie 2017
Ora 09.30  Participare la semnarea Declarației de intenție privind stabilirea de relații de prietenie și încheierea oficială a unui parteneriat între Bistrița și orașul chinez Zhangjiajie, la Primăria Bistrița
Ora 13.00  Participare la învestirea noului subprefect de Bistrița-Năsăud, dl. Ceclan-Oprea Ciprian, participă din partea MAI dl. Secretar de stat Mihai Dan Chirică
Ora  14.00  Videoconferință cu Ministrul muncii, doamna Olguța Vasilescu
08 iulie 2017
Întâlnire la Bucureşti cu dl. guvernator al provinciei Hunan (China),  Xu Dazhe
06 iulie 2017
Ora 11.30  Întâlnire cu primarii din zonele afectate de evenimentele meteorologice
Ora 12.00  Sedință Comitetul Județean pentru Situații de Urgență
05 iulie 2017
Ora 09.30  Întâlnire cu dl primar al comunei Dumitra
Ora 15.00  Întâlnire de lucru cu prefectul județului Suceava, doamna Mirela Elena Adomnicăi
04 iulie 2017
Ora 10.00  Investire primar Șieu
Ora 12.00  Întâlnire de lucru cu directorul OCPI BN și secretarul comunei Zagra privind înscrierea în cartea funciară a soselei
Ora 13.00  Întâlnire cu conducerea Leoni
03 iulie 2017
Ora 11.30  Ședință de celebrare a Zilei Naționale a Dunării în cadrul Comitetului de Bazin Someș Tisa – județul Cluj
01 iulie 2017
Ora 16.00  Participare la Serbările Câmpenești Wiesenfest în comuna Livezile
26 iunie 2017
Ora 10.00  Manifestări dedicate Zilei Drapelului Național – participă subprefectul județului  Terente Ciui
Ora 13.00  Ședință privind implementarea strategiei județene Antidrog 2014-2020 – participă subprefectul județului Terente Ciui
26 iunie – 30 iunie 2017  
Participare la „Cursul de pregătire în domeniul situațiilor de urgență” la Centrul Național de Perfecționare a Pregătirii pentru Managementul Situațiilor de Urgență Ciolpani
22 iunie 2017
Ora 10.00  Audienţe
Ora 10.30  Acordare interviu pentru AS TV
Ora 11.00  Şedinţă de lucru privind raportul analizei de risc la securitatea fizică a           obiectivului
21 iunie 2017
Ora 11.00  Acordare interviu pentru TVR1
20 iunie 2017
Ora 10.00  Şedinţa Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă
Ora 11.00  Conferință de presă
19 iunie 2017
Ora 11.00  Întâlnire de lucru cu conducerea Camerei de Comerț și Industrie BN privind situația resursei umane din județ
Ora 12.00  Acordare interviu mass mediei naționale
16 iunie 2017
Ora 14.00  Participare la festivitatea de absolvire a promoției 2017 a Universității Tehnice – Extensia Bistrița
15 iunie 2017
Ora 10.00  Audienţe
Ora 11.00  Participare la Adunarea Regională a Asociaţiei cadrelor MAI rezervă
14 iunie 2017
Ora 12.00  Participare la festivitatea de premiere a Campionatului național de tenis al personalului din cadrul Inspectoratelor județene pentru situații de urgență
13 iunie 2017
Ora 09.30  Participare la deschiderea Campionatului național de tenis al personalului din cadrul Inspectoratelor județene pentru situații de urgență
Ora 11.00  Participare la Şedinţa Consiliului de garnizoană
Ora 18.00  Întâlnire cu reprezentanții Federației Române de Fotbal pentru promovarea proiectului de înființare a unei baze sportive la Bistrița
11 iunie 2017
Asigurarea serviciului de permanenţă pe durata desfăşurării scrutinului pentru alegerile locale parţiale
9 iunie 2017
Ora 09.00  Participare la deschiderea festivă a manifestării ştiinţifice „Forumul Medical Bistriţean”
Ora 10.00  Întâlnire cu reprezentanţii Universităţii Tehnice Cluj-Napoca şi a UBB Cluj-Napoca
Ora 12.00  Şedinţa de pregătire a scrutinului din data de 11 iunie 2017
Ora 17.00  Întâlnire cu ambasadorul Chinei, la primăria municipiului Bistriţa
Ora 18.00  Participare la vernisajul expoziţiei de fotografie
8 iunie 2017
Ora 10.00  Audienţe
7 iunie 2017
Ora 9.30  Audienţă
Ora 10.00  Participare la festivitatea de premiere a proiectului „Dă electrice la reciclat pentru un Pământ curat ! ” ediţia 2016-2017
Ora 12.00  Participare la deschiderea Expo Bistriţa Estival 2017
Ora 18.00  Chartarea Clubului LEO Alpha Bistriţa „Poarta Transilvaniei”
6 iunie 2017
Ora 14.00  Şedinţă de lucru la Consiliul Judeţean privind aerodromul din Bistriţa
Ora 14.30  Şedinţă de lucru privind accidentul de la Viişoara
4 – 5 iunie 2017
Participare la Zilele comunei Căianu Mic
31 mai 2017
Ora 15.00  Inaugurarea Consulatului Onorific al Mexicului la Cluj
Ora 12.00  Comisie de dialog social
Ora 10.00  Colegiul Prefectural
30 mai 2017
Ora 10.00   Întâlnire de lucru cu conducerile CCI BN, AJOFM BN și vicepreședinte CJBN, Ioan Țintean privind analiza situației forței de muncă din județ în corelare cu cerințele angajatorilor
Ora 19.00   Întâlnire cu Ambasadorul Mexic la București dl Jose Arturo Trejo Nava cu prilejul inaugurării oficiale a Consulatului Onorific al Mexicului la Cluj
29 mai 2017
Ora 10.00  Comisie Fond Funciar
Ora 12.00  Comisie Echipa de gestionare a riscurilor
26 mai 2017
Ora 10.00  Întâlnire de lucru cu dl președinte al Camerei de Comerț și Industrie BN, Vasile Bar şi dl director Melente Horoba, membru al Colegiului de conducere din cadrul CCI BN privind analiza situației forței de muncă din județ în corelare cu cerințele angajatorilor
25 mai 2017
Ora 12.00  Participare la Ceremonialul militar și religios dedicat Zilei Eroilor la Monumentul Eroilor din Cimitirul Municipal Bistrița
Participare la evenimente dedicate Zilei Eroilor
22 mai 2017
Ora 15.00  Ședința de analiză a Notei raport privind paza și protecția în spațiile destinate activității Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și  Înmatriculări Autovehicule
21 mai 2017
Ora 09.00  Hramul Mănăstirii Sfinți Împărați Constantin și Elena de la Dobric
Ora 12.00 Participare la Festivalul de folclor Laleaua Pestriță
20 mai 2017
Participare la Olimpiada persoanelor cu scleroză multiplă
19 mai 2017
Ora  09.00  Întâlnire la sediul instituției având ca temă dezvoltarea învățământului universitar în municipiul Bistrița, cu participare prof. univ. dr. Andrei Marga, primar al municipiului Bistrița Ovidiu Crețu, președintele CJBN Radu Moldovan, manager general al SJBN Mircea Gelu Buta și directorului general SC Comelf SA Dorin Stoian
Ora 10.00 Vizita unui grup de elevi de la Colegiul Național „Andrei Mureșanu” BN, în cadrul acțiunilor Programului național „Școala altfel”
18 mai 2017
Ora 10.00  Participare la Consiliul de administratie al Parcului Național Călimani – Șaru Dornei
17 mai 2017
Ora 14.00  Ședință Grup de lucru mixt privind siguranța în școli
16 mai 2017
Ora 14.00 Videoconferință cu tema Oraganizarea alegerilor locale parțiale din 11.06.2017
15 mai 2017
Ora 18.00 Participare la lansarea programului guvernamental „Strat UP” la Centrul Cultural Dacia
14 mai 2017
Ora 11.00  Participare la ”Ziua costumului popular” la Năsăud
13 mai 2017
Participare la evenimentul semnării Contractului de finanțare în valoare 38 mil. € pentru drumul Poarta Transilvaniei de către
doamna Vicepremier Sevil Shhaideh, ministrul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene
11 mai 2017
Ora 10.00  Acordare interviu mass-media națională
Ora 10.30  Audiențe
Ora 14.00  Participare la Olimpiada Inocenților
10 mai 2017
Ora 08.00  Întâlnire de lucru cu comisarii Gărzii județene de mediu care se află în  grevă, privind revendicările acestora
Ora 10.00  Interviu acordat mass-mediei locale
Ora 13.00  Participare la acțiuni premergătoare Olimpiadei Inocenților
Ora 14.00  Întâlnire de lucru la Primăria orașului Năsăud cu tema: activitate de îndrumare privind modul de întocmire a dispozițiilor primarului
Ora 19.30  Întâlnire cu liderii de sindicat de la fabrica Leoni unde s-a declanșat o gravă spontană. Prefectul a participat la întâlnire în calitate de președinte al Comisiei de Dialog Social
9 mai 2017
Ora 09.00  Participare la Seminarul ortodox de medicină și teologie ” Resacralizarea   relației medic – pacient”
Ora 11.00  Participarea la manifestările prilejuite de sărbătorirea Zilei Independenței, a Zilei Europei și a Zilei Victoriei
Ora 12.15  Participare la ”Sărbătoarea Europei” în Piața Centrală
7 mai 2017
Participare la prezentarea tehnicii de intervenție ISU.
6 mai 2017
Ora 09.30  Participare la deschiderea Runfest
Ora 11.00  Participare la operaționalizarea Punctului de lucru ISU din  Lechința
5 mai 2017
Ora 11.00  Participare la Simpozionul ”Pompierii militari – 80 de ani în slujba comunității”
Ora 13.00  Întâlnire de lucru cu Ministrul M.A.I care a efectuat o vizită în județul nostru
4 mai 2017
Ora  10.00  Audiențe
Ora  11.00  Participare la Adunarea Generală a Asociației Cooperativelor Meșteșugărești
3 mai 2017
Ora 12.00  Vizită de lucru la aerodromul din Bistrița privind probleme specifice și perspectivele de dezvoltare
29 aprilie 2017
Vizită de lucru în județ împreună cu Ministrul Culturii și Identității Naționale
28 aprilie 2017
Ora 12.00  Participare la dezvelirea bustului ”Alexandru Vaida-Voevod”
Ora 15.00  Participare la evenimentul ”65 de ani de viață muzeistică la Bistrița”
27 aprilie 2017
Ora 10.00  Audiențe
21 aprilie 2017
Ora 19.00  Participare la concertul extraordinar ”Orchestra medicilor”
20 aprilie 2017
Ora 10.00  Audiențe
19 aprilie 2017
Ora 09.30  Participare la Colocviile de la Gledin
Ora 13.00  Participare la deschiderea evenimentului ”Zilele medicale bistrițene”
Ora 17.30  Participare la Olimpiada de lectură, la Sinagogă
Ora 19.00  Participare la Concert de vioară la Sinagogă
18 aprilie 2017
Ora 09.00  Participare la sfințirea Capelei cu hramul Sf.Mare Mucenic Pantelimon, la Beclean
Ora 17.00  Videoconferință
Ora 17.30  Participare la Concertul ” Gheorghe Zamfir și prietenii”
Ora 18.00  Participare la Concertul extraordinar de Paști, la Palatul Culturii
13 aprilie 2017
Ora  10.00  Audiențe
12 aprilie 2017
Ora 13.00  Participare la predarea locuințelor ANL din zona Subcetate
Ora 17.30  Întâlnire cu echipa națională de handbal feminin, la Sala Polivalentă
11 aprilie 2017
Ora 09.00  Însoțirea Prim-ministrului în vizita de lucru efectuată în județ
Ora 13.30  Participare la festivitatea de aniversare a 25 de ani de la constituirea Consiliului Județean Bistrița-Năsăud
7 aprilie 2017
Ora 10.00  Participare la Bursa generală a locurilor de muncă
Ora 11.00  Participare la festivitatea de încheiere a evenimentului ”Săptămâna meseriilor”
6 aprilie 2017
Ora 10.00  Audiențe
Ora 11.00  Ședință de lucru pe probleme de fond funciar
Ora 12.00  Întâlnire de lucru privind Planul județean de luptă antidrog
Ora 14.00  Interviu Radio Someș
5 aprilie 2017
Ora 09.00  Participare la ”Ziua automobilistului” prilejuită de împlinirea a 113 ani de existență a Automobil Clubul Român
3 aprilie 2017
Ora 11.00  Participare la activități prilejuite de împlinirea a 167 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române
Ora 15.00  Întâlnire de lucru cu reprezentanții Radio Someș
2 aprilie 2017
Ora 09.00   Participare la ceremonia militară dedicată sărbătoririi Zilei NATO, la UM Bistrița
31 martie 2017
Ora 10.00  Întâlnire cu cadrele didactice de la Liceul Solomon Haliță, din Sângeroz-Băi, privind implementarea programului ERASMUS ”NO FRONTIERS IN EDUCATION”
Ora 13.00  Participare la ședința festivă prilejuită de aniversarea a 27 de ani de la înființarea Serviciului Român de Informații
Ora 16.00  Participare la întâlnirea cu Ministrul Sănătății
30 martie 2017
Ora 11.00  Ședința Comisiei Mixte de Rechiziții a județului Bistrița-Năsăud
Ora 12.30  Participare la deschiderea ”Expo Grădină & Ambianță”
Ora 13.00  Ședință cu secretarii unităților administrativ teritoriale din județ
29 martie 2017
Ora 10.00  Ședința Colegiului Prefectural
28 martie 2017
Ora 12.00  Participare la evenimentul ”Tradițional românesc în Europa multiculturală” organizat de Liceul Tehnologic Agricol
Ora 15.00  Participare la festivitatea de premiere a sportivului Tibi Ușeriu, organizată de CJ
25 martie 2017
Ora 10.00  Participare la Hramul Mitropoliei Clujului, Maramureșului și Sălajului
24 martie 2017
Ora 11.00  Ședința Comisiei de Dialog Social
Ora 13.00  Participare la manifestările prilejuite de sărbătorirea Zilei Poliției Române la sediul Inspectoratului Județean de Poliție
23 martie 2017
Ora  10.00  Audiențe
Ora  13.00  Vizită la Centrul rezidențial pentru persoane vârstnice de la Cușma
21 martie 2017
Ora 10.30  Întâlnire cu conducerea Comisariatului Județean al Gărzii Naționale de Mediu și cu reprezentanții Sindicatului angajaților din cadrul Comisariatului județean
Ora 16.30  Întâlnire cu ambasadorului SUA la Biblioteca județeană ”George Coșbuc”
20 martie 2017
Ora 11.00  Participare la ședința Comitetului de bazin Someș-Tisa la Cluj-Napoca
18 martie 2017
Participare la acțiunea ”Mica împădurire” la Sânmihaiu de Câmpie
16-17 martie 2017
Participare la Adunarea Generală a Asociației Prefecților și Subprefecților la Tg.Mureș
15 martie 2017
Ora 11.00  Videoconferință
13 martie 2017
Ora 10.30  Întâlnire de lucru cu fermierii din Sîngeorz-Băi privind diverse probleme legate de pășunatul animalelor
12 martie 2017
Ora  10.00  Participare la Raliul Femina 2017
10 martie 2017
Ora  11.00  Ședință de lucru cu instituțiile responsabile, cu tema pregătirii campaniei ”Curățenia de primăvară” la nivelul județului
9 martie 2017
Ora 10.00  Audiențe
Ora 13.00  Participare la Comemorarea deținuților politici anticomuniști care va avea loc la Monumentul deținuților politici din piața bloc lamă- bd.Andrei Mureșanu
7 martie 2017
Ora 10.30   Întâlnire de lucru cu primarul comunei Ciceu-Mihăiești
6 martie 2017 
Ora 10.00 Întâlnire de lucru cu domnii Kiss Attila și Berende Damaschin privind acordarea sprijinului din partea Instituției Prefectului pentru recunoașterea oficială a sportului de atelaje canine
Ora 11.00  Deplasare în teren zona de câmpie a județului pentru pregătirea campaniei de plantat puieți
5 martie 2017
Ora 18.00  Participare la spectacolul de varietăți ”Femeia eterna poveste” desfașurat la Centru Județean pentru Cultură
3 martie 2017
Ora  16.00  Participare la vernisajul expoziției de grafică ”Variațiuni pe teme vechi”
2 martie 2017
Ora    9.00   Întâlnire de lucru cu reprezentanții Comisiei paritare din cadrul instituției prefectului
Ora  10.00   Audiențe
1 martie 2017
Ora   9.30   Participare la întâlnirea de lucru cu vicepremierul Sevil Shhaideh, ministrul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene
28 februarie 2017
Ora 10.00  Participare la şedinţa Comisiei Judeţene de Fond Funciar
Ora 11.00  Participare la ceremonialul militar organizat cu ocazia Zilei Protecţiei Civile din România
Ora 18.00  Participare la inaugurarea Galeriei de artă ”Concentric”
24 februarie 2017
Ora 18.00  Participare la evenimentul organizat de Radio Balada Participare la Gala SQS organizată de Asociația Comunitarium
23 februarie 2017
Ora 17.00  Participare la expoziția ”Maestrul” organizată de Liceul Corneliu Baba
Ora 19.00  Participare la evenimentul ”Omul Anului” organizat de Clubul Rotary
22 februarie 2017
Ora 10.00  Şedinţa Colegiului Prefectural
Ora 10.00  Participare la Bilanțul Poliției Române în sistem videoconferință
Ora 12.00  Întâlnire de lucru cu directorul general al Centrului Regional pentru Finanțarea Investițiilor Rurale 6 Nord-Vest Satu Mare
Ora 13.00  Întâlnire de lucru cu Președintele Camerei de Comerț și Industrie a României
Ora 19.00  Participare la lansarea cărții ”27 de pași” autor Tibi Ușeriu
21 februarie 2017
Ora 11.00 Videoconferinţă cu tema : „Evaluarea activităţii desfăşurate în anul 2016 de către Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă”
18 februarie 2017
Ora 10.00 Participare la „Conferinţa Profesională a Corpului Mediatorilor”
17 februarie 2017
Ora 11.00  Participare la Adunarea Generală a Asociației GAL Progres Transilvan
Ora 13.00  Întâlnire de lucru cu directorul Sucursalei Automobil Club Român – Sucursala Bistriţa, domnul Virgiliu Orza, privind încheierea unui protocol de colaborare.
15 februarie 2017
Ora 09.00  Ședință de lucru cu persoanele desemnate în comisiile de specialitate în vederea evaluării pagubelor produse de fenomenele hidrometeorologice din perioada 3-5 februarie
Ora 10.00  Întâlnire cu reprezentanții Radio Someș în vederea analizării posibilității de colaborare pentru desfășurarea acțiunilor de ecologizare pe raza județului în acest an
10 februarie 2017
Ora 08.00  Întâlnire de lucru cu reprezentanţii ACR, filiala Bistriţa, pentru stabilirea condiţiilor de încheiere a unui protocol de colaborare între Instituţia Prefectului şi ACR
9 februarie 2017
Ora 08.00  Verificarea modului de organizare şi funcţionare a Serviciului public comunitar regim permise de conducere şi înmatricularea vehiculelor
Ora 09.00   Întâlnire de lucru cu preşedintele Asociaţiei Mediatorilor Profesionişti Bistriţa-Năsăud
Ora 10.00  Audiențe
8 februarie 2017
Ora 08.00  Verificarea modului de organizare şi funcţionare a Serviciului public comunitar regim permise de conducere şi înmatricularea vehiculelor
Ora 11.00  Întâlnire de lucru cu conducerea ISU și SGA pentru analiza rapoartelor sinteză întocmite  în urma fenomenelor hidrometeorologice din 3-4 februarie
Ora 12.00  Ședință de lucru cu tema reconstituirea dreptului de proprietate pentru terenuri cu vegetație forestieră, pentru primăria municipiului Bistrița
6 februarie 2017
Ora 10.00  Întâlnire de lucru cu conducerea Consiliului Judeţean în vederea acordării unor ajutoare  date fiind pagubele produse de fenomenele hidro-meteorologice
Ora 18.00  Participare la Concertul Aniversar 48 de ani de la înființarea Muzicii Militare Garnizoana  Bistrița
2 februarie 2017
Ora 12.00  Ședința de bilanț a Inspectoratului Județean de Poliție
1 februarie 2017
Ora 12.00  Ședința de bilanț a Instituției Prefectului
31 ianuarie 2017
Ora 09.45  Conferință de presă privind înscrierea online pentru înmatriculări auto și reducerea taxelor pentru apostila, permise și înmatriculări auto
Ora 10.00  Ședința de bilanț a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență
Ora 12.00  Ședință de Fond funciar
30 ianuarie 2017
Ora 12.00  Ședință de lucru cu reprezentanți ai conducerii IPJ și ai LPD Bistrița privind identificarea problemelor specifice circulației pe drumurile județene în perioada de iarnă, asigurării viabilității drumurilor pentru prevenția producerii de evenimente rutiere și pentru o mai bună comunicare între Poliția rutieră și operatorul care asigură deszăpezirea și întreținerea drumurilor județene
Ora  14.00  Ședința de bilanț a Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență
Ora  16.30  Participare la lansare de cărți, auto Radu Pop
29 ianuarie 2017
Participare la Festivalul de schi fond și biatlon la Piatra Fântânele
28 ianuarie 2017
Participare la Ședința Consiliului și Adunării Eparhiale a Arhiepiscopiei Vadului Feleacului și Clujului
27 ianuarie 2017
Ora  11.00  Participare la ședința de bilanț la Inspectoratul Județean de Jandarmi
26 ianuarie 2017
Ora 9.00 Întâlnire de lucru cu directorul Clubului sportiv municipal în vederea organizării Festivalului de schi fond și biatlon în perioada 28-29 ianuarie, la Piatra Fântânele
Ora 10.00  Audiențe
25 ianuarie 2017
Ora 10.00  Ședința Colegiului Prefectural
24 ianuarie 2017
Ora 11.50  Participare la manifestările prilejuite de Ziua Unirii
12 ianuarie 2017
Ora 10.00  Întâlnire de lucru cu conducerea SGA pentru stabilirea unor măsuri de stopare a tăierilor  de arbori și arbuști în scopul protejării albiilor cursurilor de apă împotriva eroziunii
Ora 11.00  Acțiune de control a bazelor și a punctelor de sprijin ale drumurilor naționale: verificarea tehnicilor specifice și a stocurilor de materiale necesare sezonului rece
11 ianuarie 2017
Ora 11.00  Ședință de lucru privind cooperarea, în situații de urgență, cu specialiști din domeniul comunicării radio
Ora 12.00  Ședință de lucru privind modificările legislative în legătură cu lemnul de foc pentru populație
Ora 14.00  Participare la ședința Consiliului de garnizoană
Ora 15.00  Participare la festivitatea de instalare a preotului militar la Garnizoana Bistriţa
10 ianuarie 2017
Ora 12.00  Participare la şedinţa Comisiei judeţene de recunoaştere a drepturilor sau compensaţiilor cetăţenilor români beneficiari al Legii 290/2003
Ora 16.00  Videoconferință
6 ianuarie 2017
Ora 18.00  Participare la Concertul extraordinar de Bobotează
5 ianuarie 2017
Ora 09.00  Audienţe
Ora 10.00  Participare la şedinţa extraordinară a Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă